FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vojtěch Engelmann chce pravidelně hrát

21.07.2013 | redakce

Vojt

ěch Engelmann zamířil na Bazaly na půlroční hostování z Dukly Praha.

Odchovanec Újezdu nad Lesy prošel mládežnickými kategoriemi Viktorie Žižkov a Bohemians Praha 1905. Na mužský fotbal si Engelmann zvykal v třetiligových Kunicích. Na začátku roku 2012 přestoupil do Dukly Praha, kde během dvou sezón odehrál devatenáct ligových zápasů. Na první ligový gól stále čeká.

Engelmanna zdobí rychlost, přímočarost a dobrá kontrola míče. Je proto vhodným typem do filozofie trenérského tandemu Martina Svědíka a Ericha Cviertny. "Trenéři si zakládají na rychlých protiútocích do otevřené obrany, a to mi vyhovuje,“ míní Engelmann, který si premiéru v dresu Baníku odbyl v pátek proti Slavii. „Oni sice měli více ze hry, ale naše útoky byly nebezpečnější. Bod na úvod je dobrý, vydřeli jsme ho," míní rtuťovitý záložník.

ěcha Engelmanna nadchla neúnavná podpora fanoušků Baníku, kterých se v Synot Tip Aréně sešla téměř tisícovka. "Byli výborní. Je to velký rozdíl oproti Dukle, kde fanoušci skoro neeexistují. Na Duklu chodí přibližně stejně lidí jako Baníkovců na venkovní zápasy," srovnává fanouškovskou základnu Dukly a Baníku.

Z nového působiště má zatím jen pozitivní dojmy. "Jsem rád, že mě kabina přijala. V Baníku i Ostravě se mi líbí. Do Baníku jsem přišel s cílem hrát pravidelně ligu a pomoci klubu k co nejlepšímu umístění v tabulce," řekl ěch Engelmann, který může nastoupit na obou krajích zálohy i v útoku.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA