st 21.6.2017
A-tým

Vítej doma, legendo! Číslo 27 se vrací

Legendo, vítej doma! Nejslavnější odchovanec Baníku se vrací znovu na Bazaly – Milan Baroš dnes podepsal smlouvu na nadcházející sezonu. Pětatřicetiletý útočník s modrobílou krví v žilách se tak do Baníku vrací už potřetí v kariéře.

Že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, to v případě vigantického rodáka rozhodně neplatí. Vítěz Ligy mistrů a druhý nejlepší střelec české fotbalové reprezentace znovu ukázal, kam ho srdce táhne. I když o něj měl eminentní zájem Liberec, kde odehrál poslední sezonu, a na stole mu ležely lákavé zahraniční nabídky, Milan Baroš se rozhodl pro angažmá v klubu, který ho vychoval pro vrcholový fotbal.

„Nesmírně si vážíme toho, že hráč jako Milan Baroš znovu spojil své jméno s Baníkem. Kdo sledoval jarní výkony Liberce, musel vidět, že Milan tam patřil ke klíčovým hráčům a byl lídrem týmu. Přesně to si od něj slibujeme i my. Navíc získáváme ryzího baníkovského patriota, který předá mladým hráčům své dlouholeté zkušenosti,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Rozhodnutí o návratu do Ostravy v bývalém útočníkovi Liverpoolu, Lyonu či Galatasarye Istanbul uzrálo minulý týden během dovolené v Dubaji. „Byli jsme v kontaktu. Cítil jsem veliký zájem jak z Liberce, tak z Baníku, a srdce to dilema rozhodlo. Věřím, že v Liberci mě pochopili, klubu přeji jen to dobré. O zahraničí jsem vůbec neuvažoval,“ prohlásil Milan Baroš.

Milan Baroš ještě celý tento týden trénuje v Praze podle individuálního plánu se svým kondičním trenérem a k týmu by se mohl připojit v příštím týdnu. „Teprve si sedneme s Radimem Kučerou a domluvíme se na dalším plánu. Budeme to řešit postupně. Ale už teď chci vyvrátit nějaké spekulace, že budu dojíždět jen na jeden trénink před utkáním. To je skutečně nesmysl a vím, že bych tak v první lize nemohl, a ani nechtěl fungovat,“ řekl Milan Baroš.

33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
4
Yira
Sor
8
Jaroslav
Harušťák
19
David
Lischka
18
Tomáš
Zajíc
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
32
Lukáš
Budínský
17
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
13
Roman
Potočný
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
66
Denis
Granečný
7
Ondřej
Chvěja