FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ve středu se bude hrát v Jakubčovicích

09.01.2018 | Redakce

Středeční přípravný zápas Baníku s Valašským Meziříčím se s nejvyšší pravděpodobností bude hrát od 11 hodin na přírodní trávě v Jakubčovicích nad Odrou. Pokud by se však ve středu ráno ještě vydatněji rozpršelo, muselo by se hrát od 15 hodin na umělé trávě v Orlové.

Baník se snažil přednostně najít přírodní trávník v co nejkratším perimetru od Ostravy. „My samozřejmě vnímáme, že i o přípravné zápasy je ze strany našich fandů zájem, a sháněli jsme proto co nejdostupnější hřiště v nejbližším okolí Ostravy. Bohužel po deštích z posledních dnů jsou všechna hřiště, která přicházela v úvahu, podmáčená a kluby si je logicky nechtějí nechat zničit. Vypadalo to ještě v úterý, že bychom měli hrát v Šilheřovicích, ale po úterních dešťových srážkách to bohužel padlo. Hřiště tam není způsobilé ke hře,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Náhradním řešením se tak staly Jakubčovice nad Odrou. V případě, že se ráno před utkáním ještě intenzivně nerozprší. „Podle předpovědi tam nějaké srážky dopoledne hrozí, ale pokud to nebude nic extrémního, správce areálu nás na trávu pustí. V 9 hodin ráno nám dá ještě definitivní vyrozumění. Chápeme, že to je pro naše fanoušky z organizační stránky velmi nepříjemné, ale věříme, že nás pochopí. Zápasy na přírodní trávě dají hráčům v zimní přípravě mnohem více než na umělce, proto se snažíme využít současných příznivých klimatických podmínek v maximální možné míře,“ řekl Dušan Vrťo.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
B of B cars s.r.o.
FORTUNA