Úspěšný finiš přinesl juniorce výhru 3:2

02.06.2014 | redakce

Poslední domácí zápas letošní sezóny baníkovská juniorka zvládla. Slovácko na Bazalech v pondělním utkání 40. kola Juniorské ligy porazila 3:2, avšak výkon nepodala zdaleka optimální. Díky silné vůli po vítězství se jí ale podařilo v závěru otočit skóre z 1:2 na 3:2. Dvakrát se trefil střídající útočník Ondřej Pyclík, který prokázal potřebný důraz a orientaci v šestnáctce soupeře.

„Dnes můžeme být spokojeni pouze s posledními patnácti minutami, protože náš pohyb ani práce s míčem po většinu zápasu nebyla dobrá. Soupeř nás v tomto předčil,“ nehledal po utkání složitá vysvětlení trenér baníkovců Radomír Korytář. Jeho tým šel sice ve 22. minutě do vedení, když se po přihrávce za obranu křížnou střelou o tyč prosadil záložník Patrik Kundrátek. Ale tato akce byla na dlouho jediným nebezpečím před brankou Slovácka.

„Utkání si musíme ještě zanalyzovat a potom budeme hledat řešení, jak eliminovat nedostatky, které naše hra měla,“ dodal Korytář. Baník dostal od Slovácka varování ještě před poločasovou pauzou, kdy se proti jeho šancím dvakrát vytáhl brankář Patrik Macej. Ve druhé půli už byli hosté přesnější a rychlými góly otočili stav zápasu ve svůj prospěch. Když už se zdálo, že loučení juniorky před domácím publikem vítězné nebude, došlo k nevídanému obratu.

V závěrečných minutách Baník svého soupeře dostával pod tlak, z něhož plynuly fauly a standardní situace. Po jedné z nich byl u centrovaného míče dříve Pyclík než hostující gólman Hodan, a tak bylo čtyři minuty před koncem vyrovnáno na 2:2. Překvapené Slovácko navíc už za dvě minuty přišlo i o relativně příznivý remízový stav. Byl to znovu Pyclík, který si ve vápně počkal na centr Adama Hrdličky a nekompromisně zavěsil.

Pondělní výhra, celkově desátá z posledních jedenácti utkání, dala mladým baníkovcům jistotu, že v letošní sezóně skončí nejhůře na 5. místě tabulky. Závěrečný zápas je čeká už ve čtvrtek, kdy se v Praze utkají se Slavií bojující o prvenství v soutěži.

FC Baník Ostrava – 1.FC Slovácko 3:2 (1:0)

Branky: 22. Patrik Kundrátek, 86. a 88. Pyclík – 48. Banasik, 54. Kübl.

Žluté karty: Břečka, Banasik (SLO).

Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler.

Baník: Macej – Fojtík, Honiš, Celba, Malchárek (58. Hrdlička) – Patrik Kundrátek, Lukáš Kundrátek (40. Opatřil), Novák (62. Pyclík), Behan (56. Čech) – Půda, Šašinka (70. Szotkowski).

Slovácko: Hodan – Prajza, Pilka (46. Michna), Břečka, Banasik – Kübl (89. Groulík), Bartoš, Machač, Rusňák (66. Hanák) – Ťok (46. Chynoradský), Small Cardenas (70. Janečka).

Text a foto: Tomáš Svoboda