Tři mladí baníkovci budou reprezentovat ČR

13.02.2015 | redakce

Pocty obléct si dres národního týmu České republiky se v nadcházejících dnech dostane trojici mladých hráčů Baníku. Za reprezentační tým do 17 let si dvojutkání ve Walesu zahrají Prokop Fárek a Mario Telnar. S výběrem do 16 let pak absolvuje turnaj tří zemí v Dublinu Alexandr Holec.

První dva baníkovské mladíky nominoval reprezentační kouč Václav Černý k zápasům, které se budou hrát v úterý 17. (15:00) a ve čtvrtek 19. února (11:00) ve waleském Newportu. Kromě jejich účasti v souboji s domácím výběrem je pozitivní také to, že do širší nominace „sedmnáctky“ se dostali i další baníkovci, Tomáš Freit, Mikuláš Virec a Denis Granečný.

Svého reprezentanta bude mít Baník i o kategorii níže, tedy v „šestnáctce“, za kterou si na turnaji v irském Dublinu zahraje Alexandr Holec. V neděli 15. února proti Dánsku (14:00), o den později s domácím Irskem (16:00) a ve středu 18. února proti Rakousku (11:00). Mezi náhradníky se v nominaci trenéra Aleše Čvančary objevilo také jméno jeho spoluhráče Davida Buchty.

Mladší dorostenci Baníku tak mají skvělou šanci navázat na starší zástupce klubu Jana Matěje, Martina Honiše a Matěje Helešice, kteří jsou s reprezentací do 19 let na prestižním turnaji La Manga ve Španělsku. Dva z nich už nastoupili do čtvrtečního utkání proti Portugalcům (1:1), krajní obránce Helešic odehrál celých devadesát minut, stoper Honiš druhý poločas.