FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Tři hráči spojili budoucnost s Baníkem

02.06.2014 | redakce

Baník Ostrava podnikl důležité kroky k tomu, aby současný kádr zůstal pohromadě i v příští sezóně. Ostravský klub totiž uplatnil opci na Davora Kukece, Ondřeje Sukupa a Marka Šichora. Tito tři fotbalisté uzavřeli s Baníkem smlouvy s platností do června 2016. Na Bazalech rovněž zůstávají Ján Greguš s Janem Baránkem, o něž se ucházely přední české kluby.


Šichor a Sukup přišli do Baníku na roční hostování ze Zábřehu, respektive Sigmy Olomouc. Svými výkony si podle sportovního manažera řekli o to, aby na ně Baník uplatnil opci na přestup. "Měli rok na to, aby ukázali, jestli s nimi můžeme dál počítat," řekl sportovní manažer Baníku Radek Slončík. "Marek Šichor měl problémy s achilovkou, ale závěr jara zvládl velmi dobře. Je to technicky vybavený fotbalista s velkou perspektivou. Jsme rádi, že u nás zůstává i Ondra Sukup, který je na tom charakterově i fotbalově dobře. Jako krajní bek navíc typologicky pasuje do naší hry," vyjádřil se Slončík k oběma hráčům.


Svými technickými schopnostmi bude diváky na Bazalech nadále bavit chorvatský záložník Davor Kukec, jemuž byl prodloužen kontrakt o další dva roky. "Davor je důležitým hráčem Baníku, proto jsme rádi, že s ním můžeme počítat i do dalších sezón. Díky své technické vybavenosti je vhodným typem hráče pro fotbal, který chceme hrát," prohlásil Slončík.


Baník zároveň oznamuje, že odmítl nabídku Jablonce na Jána Greguše a také Plzně, která měla zájem o Jana Baránka. "Chceme udržet stávající důležité hráče kádru, aby tvořili kostru Baníku i v nadcházející sezóně," zdůraznil na závěr Slončík.


Autor: David Kubáň
Foto: Tomáš Svoboda
Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA