FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Tomáš Vengřinek: Věřím, že se vrátím silnější

08.05.2014 | redakce

Vzorový příklad fotbalového hrdinství a obětavosti mohli vidět všichni, kdo sledovali úžasný zápas Baníku v Olomouci. Ani tři vážná zranění v první půli baníkovce nesložila. Až do konce šli za vítězstvím a právem se jej dočkali. Jedním z největších hrdinů byl jednadvacetiletý obránce Tomáš Vengřinek, který navzdory poraněnému vazu v koleni chtěl zůstat na hřišti a bojovat o zvrat zápasu.


Bohužel to nešlo. Přestože si vážnost situace nepřipouštěl, dál hrát nemohl. A proto ve 22. minutě následoval ze hřiště odneseného brankáře Jiřího Pavlenku, se kterým se pět minut předtím srazil při snaze zabránit prvnímu gólu Olomouce. Pavlenka při tom utrpěl těžký otřes mozku, Vengřinek si po vyšetření magnetickou rezonancí musel vyslechnout diagnózu: přetržený křížový vaz v pravém koleni a minimálně půlroční fotbalová pauza.


„Přiznávám, že to pro mě byla velká rána, ale teď už se snažím myslet pozitivně. Hodně mi pomohli spoluhráči, kteří mě povzbuzují, a proto věřím, že se vrátím ještě silnější,“ tvrdí odhodlaný obránce Baníku, který se na jaře stal pevnou součástí základní sestavy. V následujících týdnech se bude snažit dělat vše pro to, aby se co nejdříve vrátil na hřiště. „A hlavně před naše skvělé fanoušky,“ dodává Vengřinek.


V pondělí jej čeká operace, po které mu lékaři určí rehabilitační program. „Určitě se o tom, co mě bude čekat, pobavím taky se Svěrkym a Davidem Petrusem, kteří si tím nedávno prošli,“ říká baníkovský odchovanec. Sobotní zápas s Jihlavou, ve kterém se Baník může hodně přiblížit záchraně, bude sledovat přímo na Bazalech. „Budu sedět u střídačky, chci být u toho a kluky podpořit. Věřím, že v sobotu uspějeme,“ přeje si Vengřinek.


Výhrou by Baník nepochybně udělal obrovskou radost i dalším dvěma zraněným, kteří se po propuštění z nemocnice již zotavují v domácích podmínkách. Brankář Jiří Pavlenka ani záložník Joel Lindpere, který musel být operován kvůli zlomenině jařmové kosti, už se v této sezóně na hřišti neobjeví. Jistota záchrany klubu v první lize by jim však zcela jistě byla tím nejlepším povzbuzením pro brzký návrat k tréninku.


Text a foto: Tomáš Svoboda

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 14:00 | A-tým
Slezský FC Opava
FC Baník Ostrava