FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Tomáš Urban: Začátek soutěže jsme zvládli

29.08.2011 | redakce

Stř

elec dvou nedělních branek do sítě Břeclavi, Tomáš Urban, si pochvaluje vstup rezervního týmu do soutěže.

Vstup do soutěže vám vyšel. Po čtyřech zápasech máte na svém kontě dvě výhry, jednu remízu i porážku. To je na nováčka třetí ligy slušné.
Takový začátek jsme si ani nepředstavovali. Jsme rádi, že především doma jsme zatím neztratili ani bod. Všechno šlape a to je jenom dobře. Ale musíme také začít vozit více bodů z hřišť soupeřů.

Jak vůbec vnímáte rozdíl mezi divizí a MSFL?
Je to velký skok. Ale jsme mladí a musíme bojovat. Zkušenost většiny celků, která nám zatím chybí, musíme nahrazovat právě tou bojovností.

V neděli jsme o výhře nad Břeclaví rozhodl svými brankami. První po krásné přihrávce Lukasze Zejdlera mezi dva hráče a druhá branka z vápna křižnou střelou k tyči. Je to pro vás určité povzbuzení do dalších zápasů?
Samozřejmě, že ano. Ale od útočníka se góly očekávají. Věřím, že sebevědomí a větší jistota ještě půjde s dnešním výkonem nahoru.

Právě na vás dostal trenér Malura před dvěma týdny otázku, zda neuvažuje o vašem zařazení do „A“ týmu. Odpověděl, že pokud na sobě budete nadále pracovat a předvádět dobré výkony, tak o tom začne přemýšlet. Asi jste mu po nedělním výkonu dal k tomu pádný argument, nemyslíte?
Uvidíme. S trenérem Malurou jsem stále v kontaktu. Po každém zápase mi říká, na čem mám ještě zapracovat. Doufám, že někdy od něho tu šanci prosadit se do prvního týmu Baníku dostanu. Záleží jen na mně.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA