FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Svěrkoš to udělal chytře, uznal Zápotočný

10.03.2014 | redakce

Počítali s tím, že s jeho příchodem na hřiště útočná síla Baníku vzroste, přesto příbramští obránci Václava Svěrkoše neuhlídali. Podle zkušeného stopera Tomáše Zápotočného domácí forvard při gólu, kterým zařídil konečný výsledek 1:1, jenom potvrdil, že se umí v šestnáctce soupeře výborně orientovat.


Jak řekl sám Zápotočný, v taktické přípravě na sobotní zápas se Příbram tématu „Václav Svěrkoš“ speciálně nevěnovala. Závěrečná desetiminutovka však ukázala, že to dost možná byla chyba: „Je pravda, že jsme se na něj vyloženě nechystali. Spíš jsme si na hřišti řekli, pozor na něj, protože je to hráč, který si umí odskočit od obránce a najít prostor k zakončení.“


Tato herní charakteristika se přesně vyplnila v 81. minutě, kdy Baník díky Svěrkošovi vyrovnal. Fanoušci v tu chvíli bouřili nadšením a baníkovci mohli ještě živit víru v obrat. „Škutka dobře vrátil přetažený centr na velké vápno, kde to Vengřinek netrefil úplně ideálně, ale míč se dokutálel ke Svěrkošovi, který to udělal chytře. Je vidět, že prostě má čich na góly,“ uznal Zápotočný.


Jako ostřílený ligový matador dobře ví, že ke vstřeleným gólům i bodovým ziskům je třeba mít na své straně i štěstí. Baníku přálo při vyrovnání a Příbrami zase v úvodu zápasu, kdy mohla několikrát inkasovat. „Proto říkám, že bod je dobrý pro obě mužstva. Kdyby to domácí na začátku trefili, třeba by zápas vypadal úplně jinak,“ zhodnotil nakonec příbramský stoper, jehož tým si před Baníkem nadále udržuje tříbodový náskok.


Text a foto: Tomáš Svoboda

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA