FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Stronati, Holzer a Byrtus budou reprezentovat!

26.08.2014 | redakce

Parádní odměnu za výkony v baníkovském dresu dostali v pondělí mladíci Patrizio Stronati, Daniel Holzer a Oldřich Byrtus. Trenér reprezentace ČR do 20 let Pavel Hoftych je zařadil do nominace na přípravné utkání v Holandsku, které patří mezi nejlepší národní celky světového fotbalu. Povolání trojice baníkovců je zároveň skvělou vizitkou pro celý klub. Vždyť takový počet vlastních odchovanců nemá v nominaci žádný jiný český klub!

A to se ještě mezi náhradníky dostali stoper Filip Kaša a brankář Patrik Macej, což jen dokazuje, že Baník opět postupně nabývá svoji bývalou pozici jedné ze zásobáren talentů pro reprezentační výběry. A co na šanci zahrát si proti mladým Holanďanům říkají samotní hráči? „Jsem moc rád, že si takový zápas zahraju. Bude to super zkušenost a velká prověrka, protože holandský fotbal je na top úrovni,“ neskrýval nadšení devatenáctiletý stoper Patrizio Stronati, který během letošní sezóny získává pevné místo v defenzivě ligového áčka.

Přesto jej nominace překvapila. „I když jsem už něco tušil, bylo to pro mě nakonec překvapení. Svým způsobem to beru jako odměnu za výkony v lize a do Holandska se moc těším,“ přidal mladý baníkovec další názor k radostné události. Potěšila jej o to víc, že si bude moci v národním týmu zahrát také se spoluhráčem z obrany Danielem Holzerem a univerzálem Oldřichem Byrtusem, který může nastoupit na kraji obrany i v záložní řadě.

Zápas národního týmu ČR do 20 let v Holandsku se hraje ve čtvrtek 4. září od 19:00 ve městě s´-Gravenzande.

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA