Starší dorost remizoval v Hradci Králové

28.09.2014 | redakce

Smírně 1:1 skončilo sobotní utkání 1. Dorostenecké ligy, ve kterém se devatenáctka Baníku představila v Hradci Králové. Za výběr trenéra Helštýna se střelecky prosadil Grote, který v 70. minutě vyrovnával.

FC Hradec Králové U19 – FC Baník Ostrava U19 1:1 (1:0)

Branka Baníku: 70. Grote

Sestava Baníku: Vavřík – Novák (70. Čech), Mešaninov, Metzner, Granečný (67. Kania) – Karčmář, Malý, Švehlík - Grote (70. Kaliský), Šašinka, Marek.

Rostislav Helštýn, trenér Baníku: "Hradec byl velmi kvalitní soupeř a hrál se zajímavý, otevřený zápas. První poločas byli lepší domácí, druhý my. Vstup do prvního poločasu byl z naší strany špatný a celý poločas jsme odehráli hluboce pod úrovní našich možností. Od poloviny poločasu jsme hru začali srovnávat, ale lepším týmem jsme byli až druhý poločas, kdy jsme zvýšili pohyb, aktivitu a šli jsme za vyrovnáním a vítězstvím. Ve druhém poločase šly rapidně nahoru individuální herní výkony a samozřejmě se to projevilo na naší převaze a herním projevu. Spokojen jsem s druhým poločasem, ne už s tím, jak do zápasu vstoupíme po tom, jak se na něj připravujeme…"