FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Rychlým gólem zlomit zápas, přeje si Štěpán

31.10.2014 | redakce

Dosáhnout výhry můžete třeba na tisíc různých způsobů. Baník zatím v letošní sezóně Synot ligy kráčí cestou těsných výsledků, které na svoji stranu láme často za velmi dramatických okolností. Proto by si nejen záložník Vojtěch Štěpán přál, aby to v sobotu v zápase 13. kola proti Hradci Králové bylo jiné. Na svůj bývalý klub, v jehož dresu odehrál tři ligové sezóny, by nejraději použil metodu šoku z rychlého vedoucího gólu Baníku, po kterém by soupeř na Bazalech už jen obtížně sbíral síly ke vzdoru.

Takový scénář by se jistě hodil už jen proto, že se od aktuálně posledního Hradce Králové dá čekat sázka na mimořádně pevnou obranu, které neunikne ani jeden nebezpečný míč. Čtyřgólový příděl od Dukly zkrátka hosté vedení novými trenéry Pilným a Barboríkem nebudou chtít opakovat. „Teď jsou možná trochu méně čitelní, protože je tam vyměněný trenér. Ale předpokládám, že sem přijedou dobře bránit a budou chtít být nebezpeční z brejků,“ domnívá se Štěpán.

Baník si podobně naladěného protivníka vyzkoušel už před dvěma týdny, kdy si na Bazaly přijela pro bod Jihlava a nakonec se jí to podařilo. Baníkovci totiž měli hlavně v první půli těžkou hlavu z toho, jak se dostat přes pozorný obranný blok. „V Hradci určitě se viděli, jak tady hrála Jihlava, takže asi budou chtít hrát podobně. My jim ale nesmíme od začátku nic dovolit, nenabízet jim brejky a hned je zatlačit a brzo rozhodnout. Rychlým gólem se zápas může zlomit,“ říká krajní záložník Baníku, kterého v sobotu čeká tak trochu výjimečný zápas.

Baníkovcem se stal v lednu poté, co přestoupil právě z Hradce Králové, kde hrával první ligu v letech 2010 až 2013. Východ Čech je pro něj navíc místem, odkud pochází a kde má rodinu. Rozbuší se mu tedy srdce o něco více než v jiných utkáních? „Srdeční záležitost je to tím, že jsem tam hrál a že to je klub z kraje, kde bydlím s rodinou. Ale zase to neberu nijak dramaticky, protože jsem zvyklý hrát proti bývalým klubům, třeba proti Sigmě,“ zachovává si nadhled baníkovský rychlonožka.

V přípravě na sobotní zápas jej trochu zbrzdily šrámy, které musel léčit po minulém duelu v Příbrami. Ve čtvrtek ovšem už absolvoval plnou tréninkovou zátěž a hlásil, že bude k dispozici. „V Příbrami jsem musel střídat kvůli tržné ráně v oblasti achilovky. Ve středu v poháru jsem nenastoupil vůbec, teď už jsem ale v plném tréninku bez omezení,“ přichází Štěpán na závěr s pozitivní zprávou, která dává velkou naději, že baníkovci na Hradec Králové vyrukují s téměř kompletní sestavou. Otazníky se totiž v tuto chvíli vznášejí pouze nad startem Milana Baroše, který měl drobnější svalové zranění.


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA