FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Rezerva prohrála a přišla o Urbana

11.09.2011 | redakce

Pře

devším zranění útočníka Tomáše Urbana je pro celek Milana Chalupy velkou ztrátou. Urban má přetržený křížový vaz.

Zápas rozhodl po přestávce svými třemi brankami Radim Grussmann. Do dvacáté minuty byli hosté lepším týmem. Postupem času se hra vyrovnávala. Ale jak poznamenal Milan Chalupa, tak fotbal se rozhoduje ve vápně, kde byla hostující produktivita zřejmá, proto Frýdek-Místek veze z Vřesiny tři body.

Utkání ještě nezačalo a Milan Chalupa musel řešit první nepříjemnost. Místo nemocného Václava Konečného se do základní sestavy dostal Patrik Dressler. Hlavní rozhodčí v úvodních deseti minutách nechal bez povšimnutí tři fauly zezadu. Na jeden z nich doplatil právě Tomáš Urban.

„Pro mě je toto neomluvitelné. Kdyby si rozhodčí zjednal pořádek a hned za první ostrý faul udělil žlutou kartu, tak by si hosté další takové fauly nedovolili,“ uvedl trenér Chalupa.

Ve druhém poločase diktoval tempo hry domácí Baník, ale paradoxně udeřili po hodině hry z rohového kopu hosté zásluhou Grussmanna. Tento hráč přidal další dvě branky, i když druhá byla sporná. Šlapák na domácího brankáře Andrejka rozhodčí jako faul neposoudil a hosté situaci dohráli až ke druhé brance. Třetí branka padla po podklouznutí Michala Velnera, čímž Grussmann docílil hattricku.

„Pro nás největší ranou bylo zranění Tomáše Urbana. Nesmí se stávat, aby rozhodčí nechávali fauly bez povšimnutí.  Hosté nastoupili do utkání opravdu velmi agresivně. Tomáš má utržený křížový vaz. Opravdu jsem neskutečně vytočený. Kluby investují nemalé peníze do výchovy hráčů a díky benevolenci rozhodčích se zákroky, po kterých je hráč vyřazen minimálně na půl roku, pouští. To je prostě neskutečné,“ lamentoval naštvaný Milan Chalupa.

„Celkově je pro nás výsledek krutý. Ale musíme jít dál a připravit se na středeční domácí duel s Kroměříží,“ narážel na předehrávku 15. kola MSFL Milan Chalupa.

FC Baník Ostrava U 21 – Fotbal Frýdek-Místek 0:3 (0:0), branky: 60., 74. a 75. Grussmann. ŽK Baníku: Dressler. Sestava Baníku: Andrejko – Velner, Kaizar, Frydrych, Dressler - Vaněk, Váňa, Dostál - Tomanica (60. Lukáš), Urban (10. Juřena), Vengřinek.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA