Reprezentanty Baníku prověřili Němci a Kypřané

19.11.2014 | redakce

Mimořádnou mezinárodní konfrontaci mají za sebou baníkovci Jiří Pavlenka, Jan Baránek a Daniel Holzer, kteří v úterý večer v pražském Edenu zasáhli do přátelského utkání národního týmu do 21 let proti Německu (1:1). Svými individuálními výkony přispěli k cennému výsledku proti jednomu z nejlepších týmů Evropy, který je velkým favoritem červnového kontinentálního šampionátu této věkové kategorie. Ten se bude konat v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti a reprezentanti Baníku patří mezi hráče, kteří jsou vážnými adepty závěrečné nominace.

Proti výběru Německa, za které nastoupili hráči s desítkami bundesligových startů, vyběhli v základní sestavě všichni tři baníkovští borci. Šanci vyniknout od soupeře dostal především gólman Pavlenka, který tým několikrát podržel, a to zvláště v úvodu druhého poločasu při dorážce střídajícího Leitnera. Záložník Němců jej však nakonec přece jen překonal, když v 62. minutě zblízka zakončil rychlou kombinační akci a srovnal stav na konečných 1:1.

O něco hůře než hráčům reprezentační jedenadvacítky se v úterý vedlo výběru do 20 let, který na turnaji čtyř zemí na Kypru podlehl v zápase o třetí místo domácímu celku 1:3. První poločas odehrál stoper Baníku Patrizio Stronati a do druhého nastoupil krajní obránce Oldřich Byrtus, který byl u toho, když český tým alespoň korigoval tříbrankové vedení Kypřanů. Po páteční prohře 2:4 s Rakouskem tak mužstvu trenéra Hoftycha nevyšlo ani druhé utkání na turnaji, který tým absolvoval bez některých obvyklých opor, mezi něž patří i baníkovec Holzer povolaný tentokrát k jedenadvacítce.

Přehled utkání s účastí hráčů Baníku ve druhém týdnu listopadové reprezentační přestávky:

Úterý 18. listopadu 2014:

Česko U21 – Německo U21 1:1 (1:0), přátelské utkání Praha (stadion Eden)

Jiří Pavlenka odchytal celé utkání, devadesát minut odehrál také stoper Jan Baránek, který dostal v 52. minutě žlutou kartu. Daniel Holzer absolvoval na postu levého záložníka první poločas.

Kypr U20 – Česko U20 3:1 (1:0), turnaj na Kypru

Stoper Patrizio Stronati odehrál první poločas, krajní obránce Oldřich Byrtus nastoupil od 46. minuty.

Text a foto: Tomáš Svoboda