FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

První zápas jsem si užil, říká posila Kouřil

05.02.2015 | redakce

Perné chvíle zažíval obrovitý stoper Martin Kouřil poté, co se jakožto nová posila počátkem týdne vydal za baníkovskou výpravou na soustředění do turecké Antalye. Vůbec poprvé v životě nasedl do letadla a ještě než šťastně přistál v přímořské destinaci, prožíval napínavé okamžiky. Jeho let měl totiž zpoždění a přistání navíc komplikoval silný vítr. Teď už ovšem stojí třiadvacetiletý dlouhán pevně nohama na zemi a je připraven říct si o místo v základní sestavě Baníku.

První krok k tomu učinil ve středečním zápase proti Bialsko-Biale, který baníkovci vyhráli 2:1. Kouřil odehrál celých devadesát minut, během nichž potvrdil, že bude nejen vládcem vzdušných soubojů, ale při své 202 centimetrů vysoké postavě si navíc i velmi hbitě poradí s míčem a kombinací. „Byl to můj první zápas, který jsem si opravdu užil. Řekl bych, že můj výkon byl docela vydařený. Navíc jsem hrál vedle Michala Frydrycha, což je tahoun týmu a myslím si, že naše spolupráce byla dobrá. Teď se těším, že od něj budu získávat další zkušenosti,“ říká stoper, který do Baníku přestoupil z druholigového Varnsdorfu.

Jak vnímá skok mezi soutěžemi? „To, že mě Baník oslovil, mi udělalo velkou radost. Přestoupil jsem z druhé ligy do klubu, který má velké jméno. Jsem samozřejmě rád, že můžu za Baník hrát,“ pokračuje Kouřil, jehož zařazení se k týmu bylo opravdu hektické. V pondělí dorazil na hotel o půl páté ráno, ani si nestihl pořádně vybalit a už s týmem odjížděl na dopolední trénink. „Parta mě přijala dobře, takže jsem spokojený a doufám, že se poperu o místo v základní sestavě,“ vykládá odchovanec jabloneckého fotbalu, který má na profesionální úrovni zatím za sebou necelé dvě sezóny ve druhé lize.

V ní se proslavil výstavním gólem, když v loňském ročníku na hřišti Zlína ze třiceti metrů vymetl šibenici. Taková trefa se od stopera vidí málokdy. A Kouřil něco podobného zkoušel hned v prvním zápase za Baník, ale tentokrát tak přesný nebyl. Na branku polského protivníka střílel sice velmi tvrdě, ale přestřelil. Dá se říct, že kromě perfektního hlavičkování jsou i přímé kopy jeho parketa? „Je to tak, mám v noze celkem ránu, takže mě trenér tehdy ve Varnsdorfu zkusil jako střelce přímých kopů a vyšlo to. Ve Zlíně jsem dal nádherný gól a snad se mi podaří to ještě někdy zopakovat. Třeba mi to tam spadne v lize,“ zasnil se na závěr nový muž v týmu Petra Frňky.


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA