FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

První body juniorky vystřelil Šašinka

28.07.2014 | redakce

Gól střídajícího útočníka Jakuba Šašinky rozhodl slezské derby s Třincem, kterým juniorka Baníku odstartovala soutěžní ročník 2014/2015. V horkém pondělním odpoledni se hrálo na Bazalech vyrovnané utkání, ve kterém se domácí až do klíčové 81. minuty pokoušeli rozebrat obranu soupeře. Ten naopak hrozil rychlými protiakcemi, které si několikrát žádaly pohotovou reakci brankáře Vojtěcha Šroma.

Do prvního zápasu nové sezóny, ve kterém čekal tradiční regionální rival, vstoupila juniorka posílena o několik hráčů A mužstva. V brance stál už zmíněný Šrom, dvě místa v obranné linii obsadili Ondřej Sukup s Filipem Kašou a ve středu zálohy se ujal role playmakera Marek Šichor. Na pravé straně zálohy pak nastoupil ghanský ofenzivní fotbalista Benjamin Eli Agbeko, jehož zkouška v Baníku tímto utkáním skončila a klub se po vyhodnocení všech parametrů rozhodl jej neangažovat.

Všechny tyto personálie jen dokreslují, že juniorský tým teprve hledá optimální složení, což je pro počátek soutěže typické. Proto i hra v prvním poločase postrádala větší kvalitu v kombinaci, na kterou byli diváci zvyklí z minulé sezóny. Baníkovci sice měli několik náznaků slibných šancí, avšak většinou jim scházela větší přesnost i důraz. Jako třeba při střeleckých pokusech Radima Čecha, který po přihrávce z křídla nejprve mířil těsně mimo, a pak jeho technický pokus snadno zkrotil třinecký gólman Bruk.

Kromě toho mohl v první půli skórovat také soupeř, jehož útočník Dedič však ve velké příležitosti nevyzrál na pozorného Šroma. Ani s trojicí střídání, ke kterým v týmu Baníku došlo hned po změně stran, se obraz hry příliš nezměnil. Baníkovská ofenziva ovšem postupně zvyšovala úsilí vstřelit gól, který vzhledem ke stále pasivnější hře soupeře mohl zápas rozhodnout. Pro zvýšení efektivity modrobílých útoků došlo v závěru zápasu k vysunutí střídajícího Oldřicha Byrtuse z obrany na hrot útoku, kde se tento hráč už v minulosti dokázal prosadit.

A povedlo se mu to i tentokrát, protože to byl právě on, kdo v 81. minutě založil útočnou akci, na jejímž konci byla přihrávka Josefa Opatřila do velké šance Šašinkovi. Jeho střela z hranice šestnáctky byla vítěznou trefou zápasu a Baník, který byl proti Třinci jasným favoritem, si díky ní připsal premiérové tři body do tabulky Juniorské ligy 2014/2015.

Hodnocení trenéra Radomíra Korytáře: „Se zápasem jsem spokojen tak napůl. Soupeř byl houževnatý, my jsme se snažili hrát po celou dobu kombinačně, ale nedařilo se nám to zcela podle představ. Za první poločas hodnotím naši hru kladně, ve druhé půli už jsme měli hodně ztrát a chyběla nám kvalita ve finální fázi. Jinak si myslím, že jsme utkání měli pod kontrolou a mohli jsme je při lepším řešení některých situací rozhodnout i dříve, byť jsme se prali s protiútoky soupeře i náročným počasím.“  

FC Baník Ostrava – FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

Branka: 81. Šašinka.

Žlutá karta: Kubáň (Třinec).

Baník: Šrom – Celba, Kaša (46. Špavelko), Honiš, Sukup (46. Byrtus) – Agbeko (51. Behan), Kundrátek, Šichor (46. Opatřil), Čech – Půda – Szotkowski (58. Šašinka).

Třinec: Bruk (46. Orawski) – Kalfas (90. Zimka), Minařík, Pecko, Kubáň – Ferenc, Sporysz, Švábík (86. Martynek), Kučera (86. Bulawa) – Dedič, Gomola (76. Mjuller).

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA