FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Proti Znojmu jsem byl vyhecovaný, přiznal Sukup

20.04.2014 | redakce

O poznání více než ostatní baníkovci si mohl čtyřbrankovou výhru nad Znojmem vychutnávat levý obránce Ondřej Sukup. Vždyť v jihomoravském klubu více než dvě sezóny působil a s většinou jeho hráčů se dobře zná. Důležitější než popichování soupeře však pro něj bylo to, že se Baník díky tříbodovému zisku v tabulce dotáhl na další týmy ohrožené sestupem.


Jak už tomu často bývá, motivace k překonání bývalého klubu se hledá lehce, avšak hůře se drží na uzdě emoce. Sám Sukup toho byl v sobotu příkladem. „Přece jen jsem ve Znojmě dva a půl roku hrál, takže jsem proti němu určitě byl vyhecovaný. Z toho nakonec pramenila žlutá karta, která je bohužel celkem moje čtvrtá, takže mám v příštím zápase stop,“ mluvil pětadvacetiletý obránce nejprve s trochu smíšenými pocity.


Kromě karetního trestu však sobotní zápas přinesl jemu i celému mužstvu hlavně řadu pozitiv. Především se Baník konečně dokázal prosadit v zakončení, čímž snad pro jaro už napsal tečku za příběhy na téma „proč to tam nepadá“. Osm zápasů se prakticky o ničem jiném nemluvilo. „Teď nám tam góly začaly padat, tak doufám, že to vydrží. Na jaře jsme většinou hráli vyrovnané zápasy, ale soupeři bývali o gól šťastnější,“ vracel se Sukup k jarní střelecké bilanci týmu.


Když se měl ohlédnout za tím, jak moc jej bývalí soukmenovci prověřili, začal u dobré přípravy na zápas. Ta byla klíčem k úspěchu při bránění nebezpečných útočníků Vašíčka či Diarrassouby. „Nachystali jsme se na jejich hru. Věděli jsme, že Znojmo hraje jednoduše zezadu a posílá míče na vysoké útočníky. Možná nám pomohlo, že tam byl od začátku místo Diarrassouby menší hráč,“ domníval se Sukup, v čem mohla spočívat výhoda obrany Baníku.


Přestože by teď mohl bývalé spoluhráče různě popichovat, zůstává raději soustředěný na vlastní výkony a týmový cíl. „Kluky ze Znojma teď nechám v klidu, můžeme se k tomu vrátit někdy později. Ono už před zápasem to hecování proběhlo jen v malé míře. Byl to pro nás důležitý zápas a nemohli jsme si dovolit cokoli podcenit,“ dodal obránce, který si na jaře získal stabilní pozici v defenzivě Baníku.


Text a foto: Tomáš Svoboda

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA