FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Premiéru Michalu Velnerovi zkalila porážka

29.10.2011 | redakce

Prvo

ligovým křtem si proti Dukle prošel MICHAL VELNER, ale premiéru bude mít spojenu s porážkou 1:2.

Když ve čtvrtek onemocněl pravý obránce Jan Zawada, padla volba kouče Pavla Malury na dvacetiletého obránce týmu U21. „Trenér mi volal, že Honza Zawada má horečku a že budu s největší pravděpodobností hrát. Byl jsem překvapený, ale měl jsem samozřejmě velkou radost, že můžu naskočit a pomoct,“ řekl jeden z pěti odchovanců v základní sestavě utkání s Duklou.

První kontakt s míčem mu sice nevyšel, ale s přibývajícím časem rostlo i jeho sebevědomí. „Byl jsme trochu nervózní, ale jak se blížil zápas, tak to ze mě opadalo. Při prvním doteku jsme se trochu lekl, ale pak už to bylo dobré. Hrálo se mi dobře. Jenom škoda, že nám to nevyšlo. V závěru už se to hodně otevíralo a byly tam velké díry,“ hodnotil svůj debut Michal Velner.

Po Ondřeji Cvernovi, Daliboru Vašendovi a Michalu Frydrychovi je už čtvrtým hráčem, který v průběhu sezony přeskočil z třetiligové zálohy do prvního mužstva. I to je důkaz, že výchova mládeže v Baníku pořád funguje. „Trenér Malura rád dává prostor mladým hráčům, my se tu šanci snažíme chytit za pačesy. Jsem za to vděčný a věřím, že budu moc ještě nastoupit,“ doufal Michal Velner.

I díky tomu, že s ligovým celkem v týdnu běžně trénuje, zvládl utkání bez výraznějších problémů. „Od doby, co je u mužstva pan Malura, chodím s áčkem na tréninky třikrát, čtyřikrát týdně. Už kdysi za pana Koubka jsem byl v přípravě tři týdny, ale on pak odešel, přišel trenér Marko a já jsem se vrátil do béčka,“ vysvětlil Michal Velner.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA