FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Předvedli jsme málo, vědí baníkovci po Boleslavi

21.03.2015 | redakce

Těžko hledat pozitiva pátečního zápasu 21. kola Synot ligy, který Baník v Mladé Boleslavi prohrál 0:1 po odevzdaném výkonu hlavně v prvním poločase. Přestože po změně stran baníkovci zvýšili úsilí, efekt to nepřineslo. K ohrožení branky domácích jim scházela četnější účast v pokutovém území, a tak i jeden z nejzkušenějších hráčů, Vojtěch Štěpán, dobře věděl, že tým si víc nezasloužil.

Byl to právě rychlonohý krajní obránce, kdo se stal spolustrůjcem nakonec jediné baníkovské akce s gólovými parametry. Bohužel, po jeho přesném centru z pravé strany pokutového území míč nečekaně odskočil těsně před nápřahem kapitána Milana Baroše. Běžela 48. minuta utkání a bylo po šanci. Baník už si nebezpečnější pozici k vyrovnání stavu vypracovat nedokázal. „Byla škoda, že míč odskočil, protože jinak by jej Milan uklízel do branky,“ litoval Štěpán po zápase.

Kromě toho jej trápilo především to, jak baníkovci přistoupili k prvnímu poločasu. „Valil se na nás útok za útokem, vůbec jsme nebyli nebezpeční. První poločas jsme úplně prospali. Neumím si vysvětlit, proč to tak bylo,“ komentoval devětadvacetiletý hráč výkon, kterým tým zklamal všechny příznivce. „Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Konečně jsme do toho šlápli a začali hrát aktivně. Přestali jsme se bát a něco vepředu vyprodukovali, ale pořád to bylo málo,“ věděl Štěpán.

Stejně jako v Teplicích a v Brně se Baník i ve třetím jarním zápase na hřišti soupeře prezentoval pasivní hrou, kterou domácím cestu ke třem bodům značně usnadnil. Tři góly, které dali Baroš a spol. před týdnem na Bazalech Liberci, jsou po pátku zapomenuty. „Musíme chtít být i venku nebezpeční tak, jako jsme doma. Jinak gól nedáme,“ dodal Štěpán, který v pátek večer spolu s ostatními obránci čelil velkému množství útoků vedených Skalákem, Vackem či důrazným Ščukem.

Nebýt pohotovosti gólmana Jiřího Pavlenky počet inkasovaných branek by byl jednoznačně větší. Kde viděla baníkovská jednička příčiny převahy Mladé Boleslavi? „Oni se hodně dostávali k míčům za obranu, kdy dávali centry za stopery nebo mezi stopera a beky. Bylo to tím, že ve středu hřiště měli příliš prostoru pro převzetí míče a našli skuliny v obraně. Jednou z toho byl gól a soupeř měl i další šance,“ konstatoval Pavlenka, který bude mít v příštím týdnu možnost přijít na jiné myšlenky na srazu reprezentace do 21 let.


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA