Poučíme se, říká Derrick Mensah

04.08.2014 | redakce

V Edenu patřil mezi nejaktivnější hráče v ostravském dresu, asistoval rovněž u jediné branky Baníku, kterou dal Jan Baránek. Řeč je o defenzivním záložníkovi Derricku Mensahovi, jehož nástup do druhého poločasu vnesl do hry Baníku oživení. Teprve devatenáctiletý Ghaňan odvedl ve středu hřiště velké penzum práce.

S rychlou a důraznou hrou pražské Slavie se Ostravané špatně vyrovnávali. Bylo potřeba něco změnit. A stejně jako v předešlém utkání na Dukle ukázal realizační tým Baníku na Mensaha, který vyběhl do druhého poločasu místo kapitána Svěrkoše. Jednalo se o správné rozhodnutí, Baník totiž zoufale postrádal dispečera, který by vzal dirigentskou taktovku na sebe. A právě to změnil Mensahův příchod.

Po změně stran Baník přikoval Slavii na její polovinu, snažil se překonat úpornou obrannou tvrz sešívaných. Ale u šestnáctky chyběl ostravským hráčům moment překvapení, nápad. Výjimkou byla Gregušova rána z přímého kopu, která skončila na slavistickém břevně. Až osm minut před koncem utkání se Baník dočkal, a to když si Mensah po autovém vhazování šikovně odstavil dva protihráče a nadýchaným obloučkem našel Baránkovu hlavu. Tento gól dal Baníku naději, avšak tu v 85. minutě definitivně pohřbil Latka, který přesnou hlavičkou stvrdil vítězství Slavie 3:1.

"Cítím se špatně, jsem zklamaný. Nezasloužili jsme si prohrát," vysoukal ze sebe Mensah v útrobách Edenu. "Pokud bychom hráli celý zápas tak jako ve druhém poločase, vyhráli bychom nebo alespoň remizovali," byl přesvědčen.

Týmu může prospět, že facka v podobě porážky přišla už ve druhém ligovém kole, s tímto tvrzením Mensah souhlasil. "Poučíme se z ní a odstraníme chyby," přikývl ghanský mládežnický reprezentant, který proti Slavii nastoupil i loni na jaře, kdy Baník vyhrál 2:0. Tentokrát ale sešívaní předvedli mnohem lepší výkon. "Byli agresivnější a působili o dost sebevědoměji. Mají teď určitě lepší tým, než proti kterému jsme hráli na jaře."

O svých budoucích šancích na základní sestavu mluvil s pokorou, dal jasně najevo, že je především týmovým hráčem. "Chci hrát každý zápas, ale nezáleží to na mě, protože máme trenéra, který ví, co je pro tým nejlepší. Respektuji jeho rozhodnutí. Chci pomoci týmu, i kdybych nastoupil na pouhou minutu," zdůraznil Mensah. "Mým cílem je zlepšovat se každým zápasem, plně se adaptovat. Hodně se učím. Věřím, že mi to pomůže v mém dalším rozvoji," uzavřel skromně působící mladík.

Autor: David Kubáň