FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Potvrzeno: Milan Jirásek bude hostovat v Baníku

10.02.2015 | redakce

Šestou posilou Baníku se necelé dva týdny před startem Synot ligy oficiálně stává záložník Milan Jirásek, který bude na Bazalech půl roku hostovat z pražské Sparty. Dvaadvacetiletý středopolař, jehož zdobí výborná kopací technika, přichází podobně jako dříve Matej Sivrić na hostování s opcí, které se po skončení sezóny může proměnit v přestup.

„Milan teď má stejně jako Matej půl roku na to, aby se probojoval do základní sestavy a přestoupil k nám za předem dohodnutých podmínek natrvalo,“ řekl k angažování sparťanského odchovance předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík. Střední záložník Jirásek se k týmu připojil během druhého lednového týdne, takže si prošel prakticky celou zimní přípravou a měl dostatek příležitostí přesvědčit realizační tým o svých kvalitách. Zasáhl do sedmi zápasů, ve kterých se prosadil i střelecky, když v zápase proti Sigmě Olomouc (3:3) proměnil pokutový kop.

Jeho přínos pro tým potvrzují i slova kouče Baníku Petr Frňky. „Milan ukázal, že má na to, aby byl členem našeho týmu. Beru jej jako hráče, který má jeden z nejlepších prvních dotyků s míčem. To je jeho velká deviza, stejně jako velmi dobrá kopací technika,“ hodnotil trenér baníkovců dosavadní působení šikovného záložníka, který má za sebou mimo jiné angažmá v mládežnických kategoriích Interu Milán, ale hrával také za slovenskou Senici a naposled v Teplicích. Jirásek patří mezi zimní posily Baníku společně s Victorem Zapatou, Matejem Sivrićem, Martinem Kouřilem, Lukou Lučićem a Patrikem Mišákem.


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA