FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Posily Baníku? Jsem spokojen, říká kouč

15.02.2015 | redakce

Ukázali velmi solidní úroveň. O kom že je řeč? O nových hráčích v sestavě Baníku, který v sobotu zvládl ligovou generálku, když na Bazalech porazil slovenský Spartak Myjava 2:0. Trenér Petr Frňka po utkání hodnotil pozitivně především jeho úvod a pak také celou druhou půli. Potěšily ho však i výkony stopera Martina Kouřila a levého obránce Luky Lučiće, kteří se k baníkovcům připojili počátkem minulého týdne.

Svojí přítomností a kvalitními výkony v základní sestavě oba nováčkové hodně pomohli k tomu, aby Baník uzavřel zimní přípravné období vítězstvím. Nově složená obranná čtveřice, v níž nastupují také Michal Frydrych a Vojtěch Štěpán, působí velmi jistým dojmem, což je pro každý mančaft jeden ze základů úspěšné hry. Za tři přípravné zápasy, které spolu formace Štěpán-Frydrych-Kouřil-Lučić odehrála, dovolila soupeřům vstřelit pouze jeden gól.

„Martin Kouřil podal velmi stabilní, jistý a klidný výkon. Řekl bych, že tým se s ním i Michalem Frydrychem v zádech může cítit jistě, protože oni sami zvládnou efektivně vyřešit spoustu nebezpečných situací,“ začal Petr Frňka s komentářem individuálních výkonů. Předpoklady, s kterými na Bazaly přicházel, tak více než dvoumetrový stoper zatím bezezbytku naplňuje. Totéž však platí i o jeho chorvatském spoluhráči. „Luka Lučić ukázal, že má úroveň. Podle mě odehrál velmi dobrý zápas, a také proto jsem s výkonem nových hráčů, kteří nastoupili v základní sestavě, spokojen,“ pokračoval trenér baníkovců.

Z nově příchozích plejerů dal v průběhu generálky šanci také Mateji Sivrićovi, Milanu Jiráskovi a Patriku Mišákovi. Právě slovenský záložník odehrál nejdelší časový úsek, když na hřiště přišel v 51. minutě místo Derricka Mensaha. Baníkovský kouč tak dal jasně najevo, že s ofenzivně laděným Mišákem počítá jako vážným adeptem základní sestavy. „Patrik ještě potřebuje čas, protože během ledna toho kvůli nemoci příliš nenatrénoval. Je to ale moc šikovný a pracovitý hráč, který zodpovědně přistupuje ke své roli v týmu. Myslím si, že to nebude trvat dlouho a bude připraven hrát většinové úseky utkání,“ řekl Frňka.

Kromě radosti z výkonů nových tváří vyjádřil spokojenost také s generálkou jako takovou. „Uhráli jsme vzadu nulu, dali nějaké góly a mohli jich dát i víc. Prvních dvacet minut jsme nehráli špatně, i když tam byly chyby, soupeře jsme přehrávali,“ dal se trenér Baníku na závěr do rekapitulace posledního přípravného duelu. „Pak jsme ale začali lacino ztrácet míče a ze hry až do konce poločasu vypadli. V kabině jsme si všechno rozebrali a vyhodnotili, jak musíme po přestávce reagovat. Druhá půle pak už byla jednoznačnější v náš prospěch, takže v tomto směru jsem spokojen,“ dodal Frňka.


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA