FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Pavol Michálik má šedesát. Blahopřejeme!

04.12.2011 | redakce

Lege

ndární brankář Baníku v jeho nejslavnějším období Pavol Michálik oslavil 29. listopadu své šedesátiny.

Před duelem s Olomoucí mu předali dres s číslem 60 a malý dárek generální manažer Baníku Verner Lička spolu s manažerkou sekretariátu Barbarou Kohutovou, aplausem za jubilantovy služby klubu jej pak odměnili přítomní diváci.

Pavol Michálik byl brankářem, který měl asi nejlepší reflexy z československých gólmanů všech dob. Proslavil se hlavně neuvěřitelnou úspěšností při chytání pokutových kopů, naopak o ještě větší porci slávy jej připravila menší jistota při vybíhání na centry do vápna.

Jeho likvidování sólových nájezdů bylo pověstné, také díky této jeho schopnosti Baník v době své nejslavnější historie získal tři tituly a exceloval v evropských pohárech. V jeho stopách se poté vydal Luděk Mikloško, zatímco odchovanec Dukly Banská Bystrica se začal věnovat práci trenéra.

Vedl nejprve rezervu Baníku, poté působil i jako asistent a trenér brankářů u prvního mužstva, kdy byl například členem realizačního týmu v roce 2004 a podílel se tedy na zisku posledního titulu klubu. Poté trénoval gólmany v Banské Bystrici, nyní už se věnuje odpočinku. „Ale o fotbal se pořád živě zajímám,“ říká Pavol Michálik.

Ve statikách zůstalo na jeho kontě 194 odchytaných ligových zápasů v dresu Baníku, zbytek z 209 duelů zvládl v bratislavském Slovanu. Kariéru končil v řeckém klubu Panserraikos. Jedenáctkrát kryl záda reprezentačnímu výběru a 3 utkání odchytal i v olympijském výběru.

Přejeme legendárnímu brankáři pevné zdraví, spoustu sil a hodně spokojenosti!

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA