FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Patronáty FCB: Děti trénují po boku Azeveda a spol.!

14.04.2015 | redakce

Počínaje letošním dubnem jsme v FC Baník Ostrava začali s takzvanými Patronáty hráčů A mužstva nad jednotlivými týmy mládeže. Mladé naděje z jednotlivých kategorií od U15 po U9 se tak mohou těšit na své ‚patrony‘ z řad ligových fotbalistů, kteří se mezi ně jednou měsíčně aktivně zapojují buď přímo v tréninku, nebo je osobně přijedou podpořit na zápasy či turnaje. Výjimkou je slavný odchovanec Baníku Milan Baroš, který bude průběžně k dispozici všem.

Jaké jsou cíle této nově vzniklé iniciativy, přiblížil metodik a šéftrenér mládeže Baníku Ostrava Rostislav Helštýn. „Cílem je prohloubit spolupráci a respekt mezi všemi napříč všemi kategoriemi, budoucím hráčům áčka přiblížit jejich vzory, motivovat děti a jejich rodiny k pravidelnému navštěvování zápasů A mužstva a v neposlední řadě pomáhat budovat vědomí, že všichni jsme součástí našeho klubu. Co více si mladý hráč může přát, než trénovat s kluky z áčka,“ prohlásil Helštýn.

Projekt byl oficiálně spuštěn 8. dubna, kdy se patroni U15 Martin Kouřil, Michal Frydrych a Tomáš Vengřinek  bez jakýchkoliv úlev zapojili do tréninkového procesu nejstarších žáků. „Se svými vzory po boku měli kluci o to větší motivaci v tréninku. Závěrečná soutěž mezi U15 a „A“ týmem skončila nerozhodně, při společném focení jsme popřáli klukům úspěch v Praze na Bohemians a těšíme se na další setkání,“ podělil se o pozitivní dojmy trenér U15 Jan Žemlík.

O čtyři dny později, tedy 13. dubna, udělali klukům z U13 a U12 radost Dyjan Carlos de Azevedo, Jiří Pavlenka, Vojtěch Štěpán, Francis Narh, Derrick Mensah a trenér brankářů Vít Baránek. „Celý trénink se parádně povedl, v jeho průběhu s všichni fotbalem bavili a v závěrečné hře na dvě branky byl hon, kdo první udělá kličku svému patronovi,“ vyprávěl trenér U13 David Noga. „A náš reprezentant v bráně Jirka Pavlenka vytahoval míč z branky častěji, než asi chtěl,“ dodal s úsměvem Noga. Setkání rovněž zanechalo dojem i na trenéra U12 Michala Janíka. „Kluci z áčka byli těmi nejlepšími vzory, přirozeně se zapojili do tréninku a svou chutí a nadšením nebývale motivovali naše kluky, bylo úžasné to sledovat,“ uzavřel Janík. 

Patroni FCB:

U15 - Michal Frydrych, Tomáš Vengřinek, Daniel Holzer

U14 - Martin Kouřil, Patrik Mišák, Jiří Pavlenka

U13 - Vojtěch Štěpán, Vojtěch Šrom, Josef Celba, Vít Baránek

U12  - Derrick Mensah, Carlos de Azevedo, Victor Zapata, Filip Kaša

U11  - Francis Narh, Martin Foltyn, Jakub Andrejko

U10  - Ondřej Sukup, Marek Šichor, Milan Jirásek

U9  - Davor Kukec, Matej Sivrič, Luka Lučić

 

 


 

 


 


Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA