FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Patrik Mišák další posilou Baníku Ostrava!

02.02.2015 | redakce

Baník doplní na zimním soustředění další cenná posila – k mužstvu se dnes odpoledne připojí třiadvacetiletý slovenský záložník Patrik Mišák. Trenčínský rodák již v Česku působil, konkrétně v FK Bohemians Praha. V létě 2013 se vrátil domů do Trenčína, jeho výkony začaly strmě stoupat a vypracoval se v jednoho z klíčových hráčů aktuálně druhého celku slovenské nejvyšší soutěže.

 „Už v mladším dorostu Trenčína byl Patrik z pozice středního záložníka nejlepším střelcem ligy. Následně o něj začaly usilovat evropské kluby, ale tehdy se rozhodl zůstat,“ popisuje transferový manažer FC Baník Ostrava David Balda. Dodal, že právě Mišák by měl ve středu zálohy nahradit Jána Greguše.

„Zdobí jej především vytříbená technika hry oběma nohama, kreativita, střelba z dálky a dobré zakončení. Umí určovat tempo hry a vyžívá se v těžkých zápasech,“ řekl Balda, který Mišáka několikrát při hře sledoval. Ostatně stejně jako skauti francouzského klubu RC Lens, kteří po dvojzápase Trenčína s Hullem, v němž byl Mišák jedním z nejlepších hráčů na hřišti, usilovali o jeho přestup, který se ale nakonec neuskutečnil.

Baníku se ale přestup Patrika Mišáka dokončit podařilo, Patrik podepsal s klubem smlouvu do června 2018. “Patrik si z vícero nabídek vybral tu naši, byli jsme nejrychlejší a nejkonkrétnější,” dodal Balda. Mišák je z Trenčína zvyklý hrát v tříčlenné záloze v rozestavení 4-3-3, díky národnostní různorodosti kabiny v Trenčíně je také výborně vybaven jazykově a “zapadne” tak bez problemů i do kolektivu v našem A týmu,” dodal Balda.

“Velké díky za profesionální, konkrétní a seriozní přístup v jednání patří AS Trenčín, konkrétně předsedovi představenstva Róbertu Rybníčkovi,” zakončil Balda.    

Foto: fortunaliga.sk 


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA