Oslabená devatenáctka nestačila na Příbram

22.09.2014 | redakce

Devatenáctka Baníku, které z různých důvodů chybělo několik hráčů základní sestavy, podlehla v sobotním utkání 1. Dorostenecké ligy Příbrami 2:5.   FC Baník Ostrava U19 – 1.FK Příbram U19 2:5 (1:3) Branky Baníku: 22. Grote, 57. Szotkowski Žluté karty Baníku: Granečný, Meschaninov Sestava Baníku: Vavřík – Novák (68. Jakubov), Meschaninov, Metzner, Granečný (84. Kapusta) – Marek, Karčmář, Kaliský, Kania (46. Čech) - Grote, Szotkowski Rostislav Helštýn, trenér Baníku: "Zápas proti Příbrami pro nás byl velkou výzvou. Nastoupili jsme bez několika hráčů základní sestavy a věděli jsme, že herní projev i kvalita hry tím budou ovlivněny. Kluci šli do zápasu odhodlaní, nicméně součinnost mezi hráči a herní stereotypy i díky pozměněnému rozestavení příliš nefungovaly. V prvním poločase jsme prohrávali 2:0, snížili na 2:1 a postupně se do zápasu dostávali. V době, kdy jsme se nadechovali, přišla školácká chyba a soupeř zvýšil na 3:1. V poločase se kluci příkladně semkli a vstup do druhé půle byl z naší strany výborný. Nepoměnili jsme gólovku, potom snížili na 3:2 a měli příležitost vyrovnat. Po této neproměněné šanci jsme už sílu se do zápasu opakovaně vracet nenašli."

Autor: David Kubáň