st 2.7.2014
Aktuální zprávy

Opět vítězně, Baník – Podbeskidzie 2:0

Baník pokračuje ve vítězném tažení v přípravě na nadcházející sezónu Synot ligy, ve středečním utkání hraném v Markvartovicích porazil polský prvoligový celek Podbeskidzie Bielsko Biala 2:0. O branky modrobílých se podělili Zapata Caicedo a Oldřich Byrtus.

Středeční zápas začal náporem polského celku, první velkou šanci si ale vypracoval Baník, když po Štěpánově centru Šichor hlavičkoval nepřesně. Postupem času se hra vyrovnala, bojovalo se zejména o střed hřiště, bez větších příležitostí na obou stranách. Uprostřed první půle musel po nešetrném zákroku soupeře předčasně vystřídat Azevedo, naštěstí má Brazilec pouze nakopnutý nárt.

Klíčový moment prvního poločasu přinesla 35. minuta. Kaša mezi třemi protihráči skvěle vyvezl míč, předal jej Svěrkošovi a ten přesnou kolmicí vysunul Zapatu. Kolumbijský útočník si v šanci počínal chladnokrevně a poslal Baník do vedení 1:0. O pět minut později se skvělým zákrokem blýskl Pavlenka, když včasně vyběhl a zmenšil střelecký úhel zakončujícímu Bartlewskimu. Baník v odpovědi zahrozil po Štěpánově střílené přihrávce, na niž ale Byrtus ve skluzu nedosáhl.

Ve druhém poločase Baník převzal iniciativu, slibně se rozvíjející akce ale několikrát zhatila nepřesnost ve finální fázi. Až v 70. minutě se v krátkém časovém sledu blýskli nebezpečnými střelami Lindpere s Kukecem. Polskému protivníkovi naopak vyšla poslední dvacetiminutovka, ale Baník svými zákroky několikrát zachránil Šrom i dobře postavená tyč, kterou v 74. minutě trefil z přímého kopu Kolodziej.

Baník byl na rozdíl od Podbeskidzie v koncovce produktivnější. Což potvrdil v 86. minutě, když Kukecovu střelu brankář neudržel v rukavicích, z čehož těžil dorážející Byrtus a pohodlně míč poslal do sítě. Na závěr se mohl vyznamenat Stronati, jehož nebezpečnou hlavičku po rohovém kopu gólman Podbeskidzie s námahou vyrazil.

FC Baník Ostrava – Podbeskidzie Bielsko Biala 2:0 (1:0)

Branky: 35. Zapata Caicedo, 86. Byrtus

Žluté karty: 33. Sokolovski, 64. Trochim

Rozhodčí: Orel – Vysloužil, Machálek

Diváci: 508

FC Baník Ostrava: I. poločas: Pavlenka – Celba, Frydrych, Kaša, Sukup – Šichor, Greguš – Štěpán, Svěrkoš, Azevedo (25. Byrtus) – Zapata Caicedo. II. poločas: Šrom – Zawada, Baránek, Stronati, Holzer – Matěj, Mensah – Kukec, Lindpere, Byrtus – Zapata Caicedo (60. Petrus)

TS Podbeskidzie Bielsko Biala: Zajac – Adu, Grzelak, Deja, Pazio, Sokolovski, Lenartovski, Sloboda, Chmiel, Bartlewski, Okinczyc. Náhradníci: Chrapek, Gorkiewicz, Byrtek, Konieczny, Tomasik, Patejuk, Iwanski, Kolodziej, Malinovski, Trochim, Spiaczka, Cisse

Autor: David Kubáň

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'

Type mismatch: 'cint'