FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ondřej Sukup: Rád bych v Baníku pokračoval

30.05.2014 | redakce

Když na podzim přicházel na Bazaly hostovat z olomoucké Sigmy, nikdo netušil, jak velkou posilu tím Baník získává. Krajní obránce Ondřej Sukup ovšem během jarní sezóny ukázal, že šanci hrát ligu dostal oprávněně. Před sobotním zápasem se Slavií myslí nejen na to, aby baníkovci uspěli a posunuli se v tabulce co nejvýš. Přiznává také, že by v Ostravě rád zůstal i pro další sezóny.


O tom by se však mělo definitivně rozhodnout v nejbližších dnech. To, co bude jasné mnohem dříve, je výsledek sobotního zápasu s pražskou Slavií. Baník čeká loučení se stávajícími Bazaly a dá se předpokládat, že návštěva hravě překročí desetitisícovou hranici. Na co se mají fanoušci těšit? „Půjdeme do toho stejně, jako jsme šli v předchozích zápasech. Je to poslední zápas a my pořád můžeme skončit v první desítce. Myslím, že by to byl vzhledem k průběhu sezóny úspěch,“ říká Sukup.


Stejně jako mnoho příznivců Baníku by i on mužstvo rád viděl co nejvýše. „V dalších letech by určitě bylo dobré, aby naše umístění v tabulce vyjadřovalo jednomístné číslo. Věřím, že to tak může být, protože tým má před sebou velkou budoucnost,“ tvrdí obránce, který po angažmá ve Slovácku, Znojmě a Olomouci dostal větší ligovou příležitost až v Baníku. Rodák z Uherského Hradiště si jí velice váží a doufá, že ještě bude mít prostor to klubu oplatit.


„Už na podzim jsem věděl, že Baník pro mě bude ten nejlepší krok. Měl o mě zájem, a proto jsem věřil, že šanci dostanu. Teď bych rád pokračoval,“ přiznává Sukup. Během jara vynechal pouze domácí zápas s Duklou, do kterého jej nepustil karetní trest. V základu scházel také v prvním kole proti Plzni, ale jinak měl muž s číslem 3 na zádech místo na levé straně obrany jisté.


Při hodnocení vývoje záchranářských bojů se nebojí říct, že byl až překvapený z toho, jak se týmu povedl závěr sezóny. Po prohře ve 24. kole se Slováckem už totiž začínali ztrácet optimismus i ti nejvěrnější baníkovci. „Hodně nám pomohl zápas se Znojmem, po něm jsme si začali víc věřit. Nevím, čím to bylo, že jsme v těch posledních zápasech uspěli, i když jsme měli nůž na krku. Prostě nám to pokaždé vyšlo,“ vrací se Sukup ke kritickým momentům, které mužstvo výborným způsobem zvládlo.


Text a foto: Tomáš Svoboda
Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA