FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

OBRAZEM: Bazaly se proměnily v dětský ráj!

26.10.2014 | redakce

Jako když se sejde velikánská fotbalová rodina. Tak nějak to vypadalo v neděli odpoledne na Bazalech, kde Baník uspořádal sportovní odpoledne plné her a dovednostních disciplín pro malé fotbalisty. Krásné slunečné počasí a k tomu navíc vidina setkání s hráči áčka jako jsou Ján Greguš, Milan Baroš či Francis Narh, na stadion přilákala více než stovku dětí.

Ty si za doprovodu rodičů a pod laskavým vedením baníkovských trenérů na ploše tréninkového hřiště mohly vyzkoušet, že učit se fotbal v Baníku, je především zábava a radost. Malé fotbalistky a fotbalisté se přesouvali od stanoviště ke stanovišti, kde na ně čekala cvičení na obratnost, koordinaci pohybu, ale i ryze fotbalové záležitosti jako slalom mezi kužely či střelba na branku.

Když v průběhu akce dorazila i skupinka hráčů ligového áčka pod vedením Jána Greguše, začaly děti společně s rodiči kromě zábavy na stanovištích věnovat více pozornosti také svým vzorům, se kterými se mohly vyfotit nebo získat jejich autogram. Další zájemci zase mohli využít průvodcovských služeb baníkovského nestora Jaroslava Janoše, který jim zblízka představil zázemí a historii stadionu Bazaly. „Bylo to fajn, kluci se moc těšili a myslím, že nadšením se jim ani nebude chtít usnout,“ popsal dojmy z průběhu akce jeden z rodičů, který na sportovní odpoledne přivedl dva malé fotbalisty. Takových jako oni bude po dnešku nepochybně mnohem víc.


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA