FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

OBRAZEM: Baník zahájil zimní přípravu

05.01.2015 | redakce

(AKTUALIZOVÁNO) Pondělním dopoledním tréninkem na umělé trávě v Orlové vstoupili baníkovci pod vedením nového kouče Petra Frňky do zimní přípravy. Účastnilo se jej celkem třiadvacet hráčů, a to včetně dvou nových posil, záložníka Mateje Sivriće a útočníka Victora Zapaty.

Baníkovský kouč společně s asistentem Petrem Samcem však přivítal také dvě staronové tváře. Z hostování v Třinci se vrátil krajní záložník Patrik Kundrátek a z hostování v Hlučíně další středopolař Martin Foltyn. Tým na prvním tréninku doplnili také tři hráči z mládežnických kategorií, brankář staršího dorostu František Chmiel a obránci juniorky Matěj Helešic a Martin Honiš.

Kvůli zdravotním problémům naopak scházeli Michal Frydrych, kterého postihlo nachlazení, a Jan Matěj, který se zotavuje po zranění achilovky. Týden volna navíc pak z rodinných důvodů dostal zkušený Joel Lindpere, který se doma v Estonsku chystá na vstup do stavu manželského.

Na odchodu z Baníku je obránce Jan Zawada, který na podzim stejně jako Kundrátek hostoval v Třinci. Přípravu zahájí s juniorkou a klub mu bude hledat nové angažmá. O to budou usilovat také mladí útočníci Jan Staško a Jakub Šašinka, kteří se zapojí do přípravy v druholigovém Frýdku-Místku. Dalším z odcházejících hráčů je třetí gólman Patrik Macej, kterému skončila smlouva a nyní bude působit ve slovenských Michalovcích.

Aktuální kádr Baníku na startu zimní přípravy:

Brankáři: Jiří Pavlenka, Vojtěch Šrom, František Chmiel (přišel z dorostu)

Obránci: Patrizio Stronati, Filip Kaša, Ondřej Sukup, Tomáš Vengřinek, Michal Frydrych, Oldřich Byrtus, Josef Celba, Martin Honiš, Matěj Helešic (oba přišli z juniorky)

Záložníci: Davor Kukec, Vojtěch Štěpán, Derrick Mensah, Dyjan Carlos de Azevedo, Daniel Holzer, Marek Šichor, Jan Matěj, Joel Lindpere, Matej Sivrić, Patrik Kundrátek (návrat z hostování v Třinci), Martin Foltyn (návrat z hostování v Hlučíně)

Útočníci: Milan Baroš, Francis Narh, Victor Zapata Caicedo

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 16:30 | A-tým
FK Teplice
FC Baník Ostrava