st 23.4.2014
Aktuální zprávy

O vítězství juniorky v Třinci rozhodl Novák

Ostravané měli v regionálním derby s Třincem po celý zápas více ze hry, ale málem doplatili na nízkou produktivitu v koncovce. Domácí v prvním poločase bez úhony přečkali obrovské šance Baníku a sami se ujali vedení zásluhou Vovese. Vyrovnávací gól Krmenčíka nasměroval Baník k obratu, jenž dokonal sedm minut před koncem utkání Novák.

Baníkovská juniorka, posilněná o dvě soutěžní vítězství v řadě, vstoupila do středečního derby aktivněji. Domácí Třinec ale přečkal nebezpečnou Malcharkovu střelu. I následnou Byrtusovu dorážku. Ve 12. minutě navázal na střelecké trápení z áčka Krmenčík, který v souboji přetlačil třineckého zadáka a následně postupoval sám na brankáře Bruka. Ten ale jeho pokus zneškodnil.

Překvapivě tak udeřil Třinec, který do té doby tahal za kratší konec. Po centru Christua se míč odrazil k Vovesovi. A bývalý hráč Baníku jej pohotově poslal k pravé tyči. Svěřencům trenéra Korytáře se v první půli střelecká smůla lepila na paty, v dalších stoprocentních šancích totiž neuspěli Půda s Krmenčíkem.

Stejný průběh nabídlo i druhé dějství. Ale s jedním rozdílem – Baník byl o poznání produktivnější. V 59. minutě si za obranu třineckého mužstva naběhl Krmenčík, obehrál Bruka a uklidil míč do sítě. Poté se Bruk blýskl proti střelám Tobiáše a Nováka. Oba jmenovaní si spravili chuť v 83. minutě, když nepříjemnou střelu Tobiáše nedokázal Bruk zkrotit, čehož využil Novák a doklepl míč za brankovou čáru. Baník si z Třince odvezl zasloužené vítězství 2:1.

Radomír Korytář, trenér Baníku: "Nastoupili jsme proti houževnatému soupeři, který měl vůli po vítězství. Ale myslím si, že jsme byli od první minuty lepším týmem. V prvním poločase jsme si vytvořili čtyři gólové šance, které jsme neproměnili. Třinec naopak z jediné střely skóroval. Věřil jsem, že zápas zvládneme, protože jsme jej měli pod kontrolou. O konečném výsledku rozhodla kvalita, která byla na naší straně."

FK Fotbal Třinec U21 – FC Baník Ostrava U21 1:2 (1:0)