FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

O dres Baníku zabojuje kolumbijský útočník

27.06.2014 | redakce

Po úspěšném angažování hráčů jako jsou Francis Narh či Dyjan Carlos de Azevedo, může mít Baník další zvučnou zahraniční posilu. V pátek se do letní přípravy zapojí devatenáctiletý kolumbijský útočník Victor Zapata Caicedo, který od dvanácti let působil v akademii slavného londýnského klubu Tottenham Hotspur. Poslední sezónu pak strávil v juniorských týmech Blackburn Rovers a Sunderland AFC.

V Baníku by měl mladý Kolumbijec podobně jako dříve příchozí chorvatský obránce Tomislav Čuljak absolvovat týdenní zkoušku, po níž se rozhodne o jeho dalším setrvání v týmu. Testování obou cizinců jen potvrzuje trend, kterým se chtějí baníkovci do budoucna prezentovat. K ose mužstva složené z vlastních odchovanců doplňovat kvalitní zahraniční hráče, kteří jsou atraktivní pro fanoušky a zároveň zvedají úroveň hry.

Victor Zapata Caicedo je fotbalistou, který si během působení v Tottenhamu vysloužil přezdívku „Zázračné dítě“. A to především proto, že jde o rychlostní a dravý typ útočníka, jehož předností je střelba levou i pravou nohou a také výborná míčová technika. Do Ostravy přiletěl z Londýna ve čtvrtek večer, a co nejrychleji se zapojí do přípravy A mužstva Baníku. „Momentálně je to volný hráč. Předpokládáme, že by měl dostat šanci už v pátek v Moravské Třebové, kde nás čeká zápas s Trenčínem,“ řekl baníkovský skaut David Balda, který si kolumbijského útočníka v Anglii vyhlédl.

Autor: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA