FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Martin Foltyn: Chci se porvat o šanci

19.01.2015 | redakce

Do zimní přípravy A mužstva Baníku Ostrava se zapojil i jednadvacetiletý záložník Martin Foltyn, který podzimní část sezóny strávil na hostování v třetiligovém Hlučíně. O svou šanci probojovat se zpátky do ligového kádru zatím bojuje opravdu příkladně.  

V obou utkáních zimní Tipsport ligy patřil Foltyn mezi nejaktivnější hráče Ostravanů. Zvlášť duel proti Zbrojovce Brno se mu povedl. Svůj výkon korunoval pěknou individuální akcí, která vedla k vítězné brance a tím pádem i úspěšnému obratu.

 „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že s výsledkem zkusíme něco udělat. A jsme moc rádi, že se nám to nakonec povedlo,“ těšilo středového záložníka, jenž svůj podíl na třetí brance okomentoval skromným způsobem. „Vyšlo mi to, ale trošku s náhodou, jak jsem se uvolňoval ze středu. Následoval krásný balón od Ondry Sukupa a Holziho (Daniel Holzer, pozn. redakce) krásné zakončení.“

Z Foltynova přístupu lze vyčíst velké odhodlání přesvědčit trenéra Petra Frňku, že si zaslouží oblékat baníkovský dres. „Beru to tak, že se chci porvat o šanci, chci v Baníku zůstat. Dělám pro to všechno, makám na tréninku, co to jen jde,“ prohlásil Foltyn.

Rtuťovitý záložník odehrál v první lize 15 zápasů, než v létě odešel na hostování do třetiligového Hlučína, kde se rychle zařadil mezi tahouny mužstva. „Ve středu zálohy jsme měli přetlak, proto jsem se s trenéry domluvil, že pro mě bude lepší, když budu nastupovat v jiném klubu. V Hlučíně jsem hrál pravidelně, nabral sebevědomí a získal cenné zkušenosti,“ ohlédl se na závěr za hlučínskou misí, během níž zatížil konta soupeřů pěti brankami. 

Autor: David Kubáň. Foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA