FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Marek Šichor: Máme tři body a to je super!

14.09.2014 | redakce

Byl to krásný moment. Baníkovec Joel Lindpere udělal uprostřed hřiště přesnou hlavičkou za obranu soupeře z nenápadné akce rozhodující šanci zápasu pro Marka Šichora, který ji báječně využil. Baník právě díky jeho trefě z 20. minuty sobotního utkání 7. kola Synot ligy porazil na Bazalech Mladou Boleslav 1:0. Jak řekl sám střelec, pro mančaft bylo důležité nejen samotné vítězství, ale i to, že výkonem pokračoval v napravování reputace po vysoké porážce v Liberci.

Na tu už dal ostatně částečně zapomenout pohárový duel, ve kterém se Baníku povedlo minulou neděli postoupit přes Frýdek-Místek do osmifinále. „Proto jsme teď byli v lepší pohodě, než kdybychom šli přímo z Liberce na Mladou Boleslav. Postup v poháru nám určitě pomohl, dneska jsme to zvládli a snad jsme tím trochu odčinili zápas v Liberci,“ říkal střední záložník, který v letošní sezóně Synot ligy nastoupil teprve podruhé v základní sestavě.

A hned se stal hlavním hrdinou. Jeho gólová akce měla bezchybné provedení. Perfektně převzal chytrou Lindpereho přihrávku a pak už jej nezastavil ani vracející se stoper soupeře Navrátil ani gólman Hruška. „Když jsem si míč přebral dobrým prvním dotykem do běhu, soupeř nestihl reagovat, což rozhodlo. Věřil jsem, že už mě nezastaví,“ popisoval klíčové okamžiky šťastný střelec. A jak to bylo dál? „Snažil jsem se mířit k tyči, vyšlo mi to, za což jsem moc rád. Máme tři body a to je super,“ radoval se Šichor, jehož gól posunul Baník opět do horní poloviny tabulky s pouhým dvoubodovým mankem na první Plzeň.

Sobotní vítězství nad Mladou Boleslaví bylo sice těsné, ale ambiciózní soupeř v něm hrál téměř po celou dobu ve stínu baníkovců. Těm se herně dařilo především v prvním poločase, kdy se několikrát dostali za soupeřovu obranu a gólem mohly skončit šance Vojtěcha Štěpána či Jána Greguše, proti kterým pohotově zakročil hostující brankář. „V zápase jsme chtěli pořád hrát aktivně a nabíhat si za obranu. Měli jsme tam spoustu náběhů i centrů a situace, kdy jsme mohli zvýšit vedení. Bohužel se nám to nepodařilo, ale vítězství jsme udrželi,“ hodnotil Šichor, kterého stejně jako celý tým nakonec nemuselo mrzet, že gólovou pojistku v závěru nepřidal ani Dyjan Carlos de Azevedo.

Sólový únik hbitého Brazilce skončil v 89. minutě střelou těsně vedle branky Mladé Boleslavi, která se díky pozornému bránění Baníku ani nedostala k závěrečnému tlaku, byť měla několik nebezpečných standardek. „Myslím, že si Mladá Boleslav nevytvořila žádnou velkou šanci, takže plán, který jsme v zápase měli, nám vyšel. Byli jsme dobře připraveni i na to, že soupeř hraje důrazně. Proto jsme šli do všeho naplno a zápas zvládli,“ dodal spokojený Šichor, jehož sobotní výkon ocenilo publikum uznalým potleskem.

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA