FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Marek Šichor: Jsem šťastný, že mi to tak vyšlo

21.07.2014 | redakce

Byl důležitou postavou Baníku v páteční generálce na nadcházející ročník Synot ligy. Záložník Marek Šichor ve druhé půli pomohl oživit do té doby mdlou hru Ostravanů. Den po svých čtyřiadvacátých narozeninách přispěl dvěma góly k vítězství 3:0 nad Táborskem. A stejně jako ostatní střídající hráči přidělal trenérskému týmu příjemné starosti se složením základní jedenáctky, která v prvním kole vyběhne na Dukle.

V utkání proti druholigovému Táborsku Šichor zaujal pozici podhrotového záložníka a ta mu viditelně seděla. Po celých pětačtyřicet minut hýřil aktivitou a vydařené vystoupení korunoval dvěma góly.  "Hrál jsem na ofenzivnějším postu, kde jsem měl větší volnost. Dvakrát jsem se ocitl v šanci a pokaždé se snažil o obstřelení. Je to takový menší dárek k mým včerejším narozeninám. Jsem šťastný, že mi to tak vyšlo,“ neskrýval radost ze svého počinu.

Je rád, že se mu během této přípravy vyhýbala zranění. Právě zdravotní problémy jej v minulé sezóně připravily o více ligových minut. "Teď je zdraví optimální, po fyzické stránce se cítím dobře. A na tom se dá v sezóně stavět," zaklepal ihned na zuby. Zda si svým výkonem řekl o základní sestavu, ovšem moc rozebírat nechtěl. "Nechal bych to na trenérovi," odpověděl ve stručnosti.

Moc dobře si však uvědomuje, jaká cesta vede do základní sestavy. "V těchto výkonech musíme dál pokračovat. Pokaždé, když dostanu šanci, musím se ji snažit využít a pomoci týmu k co nejlepšímu výsledku," řekl Šichor, který si z velké konkurence na svém postu nedělá těžkou hlavu. "O tom to přeci je. Musíme se snažit, všichni mají šanci. Je pak na trenérovi, koho vybere."

Baník má za sebou úspěšnou přípravu, kterou podtrhl vítězstvím v generálce. "I když jsme téměř všechny zápasy vyhráli, na to se v lize nehraje, nesmíme se za tím už ohlížet," upozornil Šichor. Až samotná soutěže ukáže, jak na tom Baník doopravdy je. Baník odstartuje letošní ročník Synot ligy zápasem na Dukle. "Nečeká nás nic lehkého, musíme si věřit, že uspějeme a dovezeme body. Kvalita na to je, formu taky máme. Zbývá to jen potvrdit," uzavřel kreativní středopolař.

Autor: David Kubáň

Foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Dnes v 17:00 | A-tým
Admira Wacker
FC Baník Ostrava