FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Lindpere: Na vítězství se Znojmem musíme stavět

25.04.2014 | redakce

Poprvé na Bazalech se v sobotu představí estonský reprezentant Joel Lindpere, jenž v nedávné minulosti zářil v americké MLS, kde působil v týmech New York Red Bulls či Chicago Fire. Zkušený záložník se na ostravské fanoušky těší, ale v současné době myslí zejména na dramatický závěr letošního ligového ročníku, ve kterém jde Baníku o záchranu.


"Na vítězství se Znojmem musíme stavět," nabádal Lindpere před sobotním utkáním s pražskou Duklou. Holohlavý středopolař, který přišel do Baníku v zimě jako velká posila, zažil minulý týden úspěšný debut v české lize. Baník porazil Znomo 4:0 a Lindpere patřil k nejaktivnějším hráčům ostravského celku.


Po jak dlouhé době jste nastoupil do soutěžního zápasu?
"Naposledy jsem hrál 15. listopadu za estonskou reprezentaci. Utkání se Znojmem tak bylo mým prvním letošním zápasem po dlouhých pěti měsících."


Jak jste se na hřišti cítil?
"Když se vracíte po dlouhém zranění a mužstvu se daří, není to tak těžké. Cítil jsem se hned lépe, když jsme v zápase vedli. Ale nikdy v kariéře jsem neměl tak dlouhé zranění. Cítím na sobě, že jsem ještě daleko od dřívější formy. Ale na to teď nemůžu myslet. Do konce ligy zbývá pět zápasů a já do všech půjdu naplno, i když to může znamenat riziko."


Jak dlouho jste byl fit, než jste nastoupil proti Znojmu?
"Deset dnů."


Myslíte, že byste dostal šanci, kdyby trenér Komňacký na lavičce Baníku zůstal?
"Máme úzký kádr, tak proč ne? Navíc jsme nevyhrávali, takže ostatní hráči by určitě dostali šanci." 

Jak se těšíte na váš první zápas na Bazalech?
"Samozřejmě se na svůj první domácí zápas těším. Ale teď myslím hlavně na tým a naše výsledky. Jestli zahraju dobře nebo špatně, to nebude tak důležité jako výsledky, které nutně potřebujeme. Čeká nás důležitý zápas, který musíme zvládnout."


Už jste někdy v kariéře bojoval o záchranu?
"Ne. Poprvé až letos."


Jaké to pro vás je?
"Každý z nás dobře rozumí situaci. Pro tým je to těžké, ale většina hráčů už hru o záchranu zažila. Vždyť Baník o ni hraje již čtvrtým rokem. Nic se tudíž nezměnilo. Navíc si myslím, že je jedno, jestli hrajete o první místo nebo o záchranu. Pořád se jedná o důležité zápasy."


Autor: David Kubáň

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA