FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Konečně jsem na hřišti, raduje se Petrus

03.07.2014 | redakce

Kvůli zranění kolena čekal devět měsíců na to, až si bude moci znovu zahrát v dresu Baníku. Když ve středečním přípravném duelu s Bialsko-Bialou útočník David Petrus vyběhl na trávník markvartovického stadionu, bylo to pro něj veliké zadostiučinění. A to nejen díky výhře 2:0 či pocitu z vlastního výkonu, ale zkrátka pro to, že už zase může být na hřišti.

Mnohým by se třicetiminutová šance v přípravném utkání mohla zdát příliš krátká, ale jemu to stačilo tak akorát. Po dlouhé pauze ani nechtěl absolvovat delší úsek. I tak ovšem stihl několikrát prohnat obranu polského soupeře. „Bylo to z mojí strany takové, jako jsem čekal. To znamená nic lehkého, když jsme teď v plné přípravě. Jsem ale rád, že jsem konečně na hřišti. To je pro mě podstatné,“ říkal Petrus po zápase, kterým Baník navázal na dvě vítězství z úvodu letní přípravy.

Na sedmadvacetiletém útočníkovi bylo patrné, jak moc je rád, že s ním baníkovští trenéři zase mohou počítat. Avšak euforii rozhodně nepodléhá. „Především bych rád poděkoval všem, kteří se o můj návrat zasloužili, ať už to byla paní na fyzioterapii v Porubě nebo Martin Výtisk s našimi maséry. Těm chci poděkovat za to, že mě dali dokupy a že vůbec hraju,“ vyzdvihl útočník Baníku zásluhy všech, kteří se o zdravotní pohodu týmu starají.               

Vzhledem k tomu, že se jim práce na návratu Petruse opravdu dařila, byl v plném tréninku už v průběhu května. Od té doby hořel nedočkavostí. Kdyby to bylo jen na něm, psalo by se o jeho comebacku už mnohem dříve. Ale jak říká klasik, vše má svůj čas. „Byli jsme s trenéry domluvení, že budu nejprve nějakou dobu trénovat a potom zkusím třicet minut v zápase. Odběhal jsem to a koleno drží. Když ještě víc potrénuju, budou snad i ty minuty přibývat,“ komentoval Petrus aktuální vyhlídky.

Ve středu přitom nebylo daleko k tomu, aby z jeho startu nakonec sešlo. Tvrdá až záludná hra, jakou tým z Bialsko-Biale v prvním poločase předváděl, vedla k úvahám, zda vůbec nasazení Petruse riskovat. „Přiznávám, že jsem z toho měl respekt. Podle průběhu první půle to nebyl ideální zápas na rozehrání po zranění. Nicméně se to po přestávce zklidnilo a zápas se dohrál slušně,“ kvitoval na závěr baníkovský útočník, že intenzita ostrých zákroků nakonec zůstala v rozumných mezích.

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA