Juniorka ztratila slibně rozehraný zápas

12.05.2014 | redakce

Smolně přišla juniorka Baníku v závěru zápasu v Příbrami o bodový zisk. V pondělním utkání 36. kola Juniorské ligy prohrála na jejím hřišti 1:2. Přitom už od první minuty vedla zásluhou Ondřeje Pyclíka. Jenže soupeř během závěrečné dvacetiminutovky otočil nepříznivý stav ve svůj prospěch.

Svěřenci trenéra Radomíra Korytáře vstoupili do utkání tím nejlepším možným způsobem, když domácí ztrátu potrestal už v první minutě Pyclík, který poslal Baník přesnou střelou k tyči do vedení 1:0.  Poté se hrál ofenzivní fotbal, jenže bez šancí na obou stranách. Až v závěru první půle se Příbramští dostali do dvou velkých příležitostí, ale Ostravany podržel skvělými zákroky brankář Macej.

Ve druhém poločase se v první patnáctiminutovce na hřišti nic významného neudálo. V 60. minutě mohl Baníku zajistit dvoubrankový náskok Patrik Kundrátek, svou střelu ale nasměroval jen o pár centimetrů mimo. O deset minut později Baník znovu podržel dobře chytající Macej, jenž si poradil s Airapetianovou střelou z bezprostřední blízkosti.

V 71. minutě Příbram vyrovnala na 1:1, když po Airapetianově rohu míč dotlačil do sítě Barák. Zápas spějící k remíze nakonec rozhodl v 89. minutě Airapetian, který ve velké šanci nezaváhal a přesnou střelou k tyči překonal Maceje. Juniorka Baníku prohrála v Příbrami 1:2.

1.FK Příbram U21 - FC Baník Ostrava U21 2:1 (0:1)