FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka vyhrála na Dukle 4:2

08.09.2014 | redakce

Velmi dobrý výkon celého týmu stál za pondělní výhrou baníkovské juniorky na hřišti Dukly Praha. K přesvědčivému výsledku 4:2 baníkovce v 8. kole Juniorské ligy dovedlo především to, že dokázali po celý zápas perfektně plnit určený způsob hry založený na vysokém presinku a přímočarém přechodu do útoku. Právě díky tomu se proti dukelské obraně dostávali do mnoha gólových šancí, v nichž se dvakrát prosadil záložník Josef Opatřil a jednou útočníci Jakub Šašinka s Markem Szotkowským.

„Zápas hodnotím velmi pozitivně, a to nejen s ohledem na výkon kluků, ale i proto, že jsme dokázali navázat na předchozí výhru nad Slávií,“ konstatoval po utkání trenér juniorky Radomír Korytář, kterému se líbily jak individuální výkony všech hráčů, tak i to, že mančaft bez výpadku zvládl dodržovat taktické záměry. Nejlépe je Baník demonstroval u tří ze čtyř gólových akcí, kterým předcházel zisk míče ve středu hřiště, rychlá kolmá přihrávka za obranu soupeře a po ní přesné zakončení.

„Právě na tyto herní situace jsme se v tréninku zaměřovali, takže jsem rád, že se nám povedlo je přenést do zápasu. Důležitá je přitom nejen finální přihrávka, ale i to, aby si útočník udělal prostor pro náběh, což se nám dnes opravdu dařilo,“ doplnil Korytář, jehož mužstvo kromě čtyř gólů ještě dvakrát nastřelilo tyč a v další velké šanci po spolupráci Szotkowski – Šašinka výborně zasáhl brankář Dukly Němčanský.

Podle trenéra juniorky se tým pondělním výkonem na Dukle opět o něco více přiblížil představě, jak by měl fotbal v podání mladých baníkovců vypadat. Cenné je také zjištění, že obstál i bez dosud obvyklé výpomoci hráčů z ligového áčka. „Uvidíme, co přinesou další zápasy. Přesvědčujeme se, že jdeme správným směrem, a proto doufám, že podobné výkony a radost ze hry jako proti Dukle budeme zažívat ještě víckrát,“ přál si nakonec Korytář, jehož tým si v pondělí připsal vůbec první body i vstřelené branky na hřišti soupeře v sezóně 2014/2015.

FK Dukla Praha – FC Baník Ostrava 2:4 (1:2)

Branky: 19. Gajecký, 87. Reiter – 13. Šašinka, 42. a 64. Opatřil, 47. Szotkowski.

Žluté karty: Moravec – Helešic, Tomšů.

Rozhodčí: Hányš – Štěrba, Nehasil.

Dukla: Němčanský – Kulikov, Reiter, Troníček (46. Vosátka), Moravec (78. Cvrček) – Volek (46. Bezpalec), Tetour (71. Farkaš) – Toman, Brejcha, Vopat – Gajecký (64. Zoubek).

Baník: Macej – Fojtík, Honiš, Špavelko, Helešic – Opatřil (71. Kundrátek), Tomšů (81. Karčmář) – Behan, Szotkowski, Čech – Šašinka.

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA