po 10.3.2014
Aktuální zprávy

Juniorka veze z Liberce zasloužené tři body

Velmi povedené utkání sehrála baníkovská juniorka na půdě Slovanu Liberec. V pondělním zápase 26. kola Juniorské ligy porazila Severočechy 3:1. O branky modrobílých se podělili Opatřil, Holzer a Šašinka.

O hráče z áčka posílená juniorka Baníku vstoupila do utkání správnou nohou.  Narozdíl od domácího Liberce. Už v 6. minutě podnikli baníkovci rychlý protiútok, který Holzer vyšperkoval zpětnou přihrávkou na Opatřila. A ten míč pohodlně dopravil do liberecké sítě. Liberečtí vyrovnali ve 23. minutě, kdy Šrom vyrazil Kávovu střelu, jenže domácí Frimmel vrátil balon do sítě. První poločas tak skončil remízou 1:1.

Baník udeřil i na začátku druhého poločasu. Po faulu na Šašinku se kopala penalta, a tu Holzer ve 48. minutě bezpečně proměnil.  A vítězství Baníku pečetil v 68. minutě Šašinka. Pěknou střelou přes hlavu zvýšil na konečných 3:1 pro modrobílou juniorku.

Trenér Baníku Radomír Korytář měl po utkání s Libercem radost nejen z tříbodového zisku, ale rovněž z předvedené hry svého mužstva. "Sehráli jsme velmi dobrý zápas. Vesměs všichni hráči podali kvalitní individuální výkony a potěšili mě i týmovým herním výkonem," uvedl Korytář.

FC Slovan Liberec U21 – FC Baník Ostrava U21 1:3 (1:1)