Juniorka veze bod, Slavia – Baník 1:1

16.03.2015 | redakce

Stejně jako A tým čeká na premiérové jarní vítězství také juniorka. Svěřenci trenéra Radomíra Korytáře v pondělním zápase 25. kola Juniorské ligy remizovali na umělé trávě v Edenu se Slavií Praha 1:1. Rozhodující momenty přinesl první poločas, ve kterém padly obě branky. Za modrobílé se trefil minutu po svém nástupu na hřiště Ondřej Pyclík.

Baníkovská juniorka začala aktivně, pár metrů před pokutovým územím domácích se ve 4. minutě uvolnil Byrtus, jehož tečovaný pokus divže nezapadl za záda brankáře Slavie Rakovana. Nadále hrozili zejména Ostravané, ale ani Szotkowski ani Kundrátek v samostatných únicích na hostujícího brankáře neuspěli, neboť byli za minutu dvanáct odzbrojeni slávistickými obránci.

V 16. minutě se na levé straně pokutového území Slavie šikovně uvolnil Šašinka a následně přihrával napříč malým vápnem Slavie. Avšak před dobíhajícím Kundrátkem situaci znovu na poslední chvíli uhasila slávistická obrana. Uprostřed prvního poločasu o sobě dala vědět i Slavia. Její hráči nejprve zazdili přečíslení tři na jednoho, ve 29. minutě se pak Diop snažil o přehození ostravského brankáře Andrejka, jenže ten celou situaci dobře vyhodnotil a lapil míč do svých rukavic.

Diop, nejaktivnější hráč Slavie, otevřel skóre zápasu ve 38. minutě. Útočník Slavie si naběhl na Zámečníkův přesný centr z levé strany a zblízka hlavou překonal Andrejka. Odpověď Baníku na sebe nenechala dlouho čekat. Čerstvý muž na hřišti Pyclík vletěl do Helešicova centru, v závodu o setiny stihl míč před vybíhajícím Rakovanem a hlavou jej dopravil do sítě. Pyclík byl tou dobou na hřišti pouze minutu, chvíli před vstřelenou brankou totiž vystřídal Patrika Kundrátka.

Na začátku druhého poločasu přišel Baník o svého brankáře Andrejka, kterého musel po střetu s domácím Diopem nahradit Matějka. V 67. minutě si po chytrém přistrčení Byrtuse naběhl do velké šance Szotkowski, ale poté, co se v ideální palebné pozici snažil obstřelit slávistického brankáře, zamířil hodně nepřesně. Slavia v reakci zahrozila prostřednictvím Diopa, avšak senegalskému útočníkovi, který číhal na zadní tyči, zmenšil střelecký úhel a následně ho i vychytal brankář Matějka.

Sedm minut před koncem měl Baník poslední příležitost strhnout vítězství na svou stranu, jenže proti unikajícímu Byrtusovi včas vyběhl brankář Rakovan. V závěru utkání se ze vstřelené branky dvakrát radovala Slavia, ale její radost pokaždé zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

SK Slavia Praha U21 – FC Baník Ostrava U21 1:1 (1:1)

Branky: 38. Diop – 44. Pyclík

Žluté karty: 21. Brož, 65. Pelikán – 19. Celba, 61. Helešic, 81. Byrtus

Rozhodčí: Kovařík – Blažej, Hurych

SK Slavia Praha: Rakovan – Möglich, Bejbl, Brož, Kuchta, Koreš (36. Vavrouš), Pelikán (88. Pelyak), Kadavý, Diop, Zámečník (68. Batka), Prosek

FC Baník Ostrava: Andrejko (49. Matějka) – Fojtík, Zawada, Celba, Helešic – Kundrátek P. (43. Pyclík), Matěj, Ožvolda, Byrtus (84. Kundrátek L.) – Šašinka (46. Tomšů), Szotkowski