Juniorka porazila Varnsdorf 3:1

30.09.2014 | redakce

Baníkovská juniorka se po zaváhání v Brně znovu vrátila na vítěznou vlnu, když v pondělním klání 12. kola Juniorské ligy porazila Varnsdorf 3:1. V prvním poločase se střelecky dvakrát prosadil Jakub Šašinka, gólový účet pak ze strany Baníku uzavřel Kamil Půda. Hosté korigovali tři minuty před koncem zásluhou Kučery.

Mužstvo trenéra Radomíra Korytáře začalo pěkně zostra, už ve 3. minutě si na rohový kop směřující na přední tyč naběhl Šašinka a nekompromisním zakončením otevřel skóre zápasu. Další minuty přinesly klid před bouří. Tou "bouří" byl druhý gól ve varnsdorfské síti. O branku s pořadovým číslem dvě se postaral ve 24. minutě opět Šašinka, jehož přesná střela zapadla od tyče za záda bezmocného brankáře Kloudy. Varnsdorf se snažil o odpověď, ale výborně chytající Macej měl lví podíl na tom, že Baník šel do druhého poločasu s dvoubrankovým vedením v zádech.

Úvodní minuty druhého dějství byly ve znamení velké šance Szotkowského. Útočník Baníku v nájezdu překonal brankáře Kloudu, ale toho na poslední chvíli zastoupil jeden z jeho spoluhráčů a obětavým zákrokem překazil ostravskou radost. Baník se třetí branky přeci jenom dočkal, v 70. minutě si Půda naběhl na rohový kop a hlavičkou na zadní tyč zvýšil na 3:0. Vstřelené branky se nakonec dočkal i Varnsdorf, tři minuty před koncem úřadoval z přímého kopu Kučera. Baník porazil Varnsdorf 3:1 a posunul se na osmé místo v tabulce Juniorské ligy.

FC Baník Ostrava U21 – FK Varnsdorf U21 3:1 (2:0)

Branky: 3. a 24. Šašinka, 70. Půda – 87. Kučera

Žlutá karta: Szotkowski (Baník)

Rozhodčí: Julínek – Caletka, Hanáková

Diváci: 100

FC Baník Ostrava U21: Macej – Celba, Honiš, Kaša (70. Špavelko), Byrtus (61. Fojtík) – Petrus (43. Behan), Matěj (66. Kundrátek L.), Půda, Holzer (46. Helešic) – Šašinka, Szotkowski

FK Varnsdorf U21: Klouda – Vomáčka, Čurgali (55. Devátý), Filip, Šimoník, Landovský, Kučera, Eliáš, Polanský, Breburda (61. Halbich), Prieložný.

Autor: David Kubáň