FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jsem Baníku vděčný, říká Marek Šichor

18.05.2014 | redakce

V zimě ho zabrzdilo zranění achilovky, přesto se po uzdravení vrátil ještě silnější. Třiadvacetiletý záložník Marek Šichor trpělivě čekal na svou šanci a věřil, že Baníku pomůže v bojích o záchranu. Jeho tužba nakonec byla vyslyšena v závěru jarní části sezóny. Paralelně se změnami v realizačním týmu, které Baník nastartovaly. Šikovný středopolař splácí důvěru spolehlivými výkony, díky kterým si vybojoval místo v základní sestavě.


Na začátku zimní přípravy jste si natrhl achillovku. Jak k tomuto zranění došlo?
"Bylo to zničehonic. Začalo mě v ní píchat, ale ještě týden jsem s tím trénoval. Až poté jsem šel na vyšetření, kde se ukázalo, že achillovka je natrhnutá. Doba léčení byla stanovena na šest až sedm týdnů."


 Pro vás to muselo být frustrující, protože jste dlouho absentoval i na podzim, kdy jste měl problémy s břišními svaly…
"Určitě to nebylo nic příjemného. V té době jsem se cítil dobře, stalo se to z ničeho nic. Navíc přišel nový trenér a já se chtěl porvat o základní sestavu."


 Věřil jste, že si na jaře ještě zahrajete za A mužstvo?
"Nebylo to jednoduché, protože jsem začal trénovat asi ve druhém jarním kole. Ale stále jsem věřil, že se vrátím a dokážu týmu svými výkony pomoci na hřišti."


 Souhlasíte s tím, že změna na trenérském postu vám pomohla? Po odchodu trenéra Komňackého jste opět začal nastupovat.
"Přesně tak. Ale nemůžu trenérovi Komňackému nic zazlívat, protože nevěděl, co má ode mě očekávat, když mě pořádně neviděl v zápase. Zatímco současní trenéři mě dobře znají."


 Po návratu jste se uvedl kvalitními výkony. Cítíte se i vy sám na hřišti dobře?
"Bylo to i tím, že jsem odehrál pět utkání za juniorku, kde se mi dostalo herní vytíženosti. A je pravda, že jsem taky cítil větší důvěru trenérů. Jsem rád, že jsem mohl konečně pomoci klukům. Navíc jsme začali vyhrávat. A určitě se lépe naskakuje do týmu, kterému se daří jak herně, tak výsledkově."


 Ještě před rokem jste působil v třetiligovém Zábřehu, jak hodnotíte vaši premiérovou sezónu v první lize, která se chýlí ke svému konci?
"Mohlo to být horší, ale i lepší. Bohužel jsem se v průběhu sezóny dvakrát zranil, a tím jsem přišel o možnost odehrát více zápasů. Ale vesměs ji hodnotím kladně, protože jsem si dokázal, že v lize můžu hrát. Ale musím tvrdě pracovat a být zdravý. Už jen zbývá udělat poslední krok k záchraně."


 Dá se říct, že jste si vytvořil k Baníku pevné pouto?
"To snad ani není možné, aby Baník někomu, kdo za něj hraje, nepřirostl k srdci. Máme výborné fanoušky, o fotbal je v Ostravě velký zájem. A navíc jsem dostal od Baníku šanci nakouknout do velkého fotbalu, za což jsem mu vděčný."


Autor: David Kubáň

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA