FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ještě se musíme zlepšit, upozornil Sukup

13.07.2014 | redakce

Do začátku ligy ještě máme na čem pracovat. V tomto duchu se po vítězném sobotním zápase nad Zlínem vyjádřil Ondřej Sukup. Pětadvacetiletý obránce přiznal, že v přechodové fázi měl Baník nedostatky, a to zejména v prvním poločase, kdy marně hledal recept na zkonsolidovanou zlínskou obranu. Sukup naopak vyzdvihl velmi dobře fungující souhru v defenzívě, která přinesla Baníku čtvrtý zápas bez inkasované branky v řadě.

Jaké jsou vaše dojmy ze sobotního vítězného utkání nad Zlínem?

"Už se to blíží ke generálce, takže bychom měli hrát bez zbytečných ztrát. Ovšem v první půli tam nějaké ztráty byly, místy hra vypadala hekticky, nahoru-dolů. Ale tak jsme si to udělali sami, protože v přechodové fázi jsme ztratili balón a museli mazat zpátky. Na druhou stranu jsem rád, že nedostáváme góly, obranná fáze je dobrá. Teď ještě musíme zapracovat na přechodové fázi, kde nám chybí větší přesnost."

Čím si vysvětlujete, že v tomto utkání přechodová fáze nefungovala podle vašich představ?

„Zlín po celý zápas vycházel z hlubokého bloku, sázel na protiútoky. Tím pádem jsme to v přechodové fázi měli těžké, nedostali jsme v útoku tolik prostoru, proto se projevila každá sebemenší nepřesnost. Nakonec jsme si s tím poradili, dali dvě branky, ale ještě se musíme zlepšit.

Chválu si zaslouží defenzíva mužstva, Baník totiž ve čtvrtém utkání v řadě neinkasoval…

"Přidá to na sebedůvěře nejen obráncům ale celému týmu. Brání nás jedenáct. Jsme rádi, že zdárně pokračujeme v sérii bez inkasovaného gólu. Věřím, že to tak půjde i v lize."

V přípravě plníte roli univerzála. Cítíte se lépe na pravém nebo levém kraji obrany?

"Nevadí mi to ani z jedné strany. Ale důležitá je souhra se záložníkem, který hraje přede mnou. Je to o vzájemném pochopení těchto dvou hráčů. Zatím mám skoro každý zápas jiného parťáka. Dobře se mi hraje s Carlosem, v závěru ligy jsme si na sebe zvykli a fungovalo to. Takže doufám, že se to trochu ustálí."

Jak se v kabině projevuje skvělá bilance z letošních přípravných zápasů?

"Atmosféra v kabině je hodně pozitivní, a to našim výkonům jen přidá. Držíme navíc neporazitelnost z ligy, kde jsme vyhráli pět z posledních šesti zápasů. Je důležité, abychom si uvědomili, co jsme dokázali, šli stejnou cestou a vydrželi na této vlně co nejdéle."

Autor: David Kubáň

Foto: Tomáš Svoboda

 


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA