FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jan Zawada se vrátí na Žižkov neprohrát

03.11.2011 | redakce

Ži

?kovu pomohl k návratu do ligy, ale v pondělí bude chtít  JAN ZAWADA svého bývalého chlebodárce obrat o body.

Pro pravého obránce Baníku, který v minulém kole proti Dukle absentoval kvůli nemoci, bude utkání na ?kově o něco pikantnější než pro další spoluhráče. Jan Zawada v minulé sezoně ve Viktorii hostoval a podílel se na jejím postupu do nejvyšší soutěže. „Na angažmá ve Viktorce mám docela dobré vzpomínky. Postoupili jsme, já jsem si tam vybojoval svoji pozici a vlastně rok jsem hrál,“ ohlíží se jablunkovský rodák do nedávné historie.

Herní pojetí Pražanů má proto ještě v živé paměti. Změnit by se nemělo, trenér Martin Pulpit u mužstva zůstal. „Nějací noví hráči tam na hostování před sezonou přišli, ale ta hra se nějak moc lišit určitě nebude. Trenér Pulpit je známý tím, že vyžaduje maximální disciplínu, obranu a bojovnost. S tím se musíme v pondělí na hřišti vyrovnat,“ přemítá Jan Zawada.

Přestože Baník o víkendu utrpěl šestou domácí prohru, nálada v týmu není skleslá. Hráči vnímají, že odstupy mezi mužstvy na chvostu prvoligové tabulky jsou zatím ještě pořád minimální. „Utkání na ?kově je opravdu hodně důležité. Chceme vyhrát, minimálně bodovat, aby nám soupeř v tabulce neutekl na pět bodů. To už by bylo horší. Kabina ale drží pospolu, všichni si uvědomujeme, jaká je situace a snažíme se dělat skutečně maximum pro to, aby byly výsledky lepší. Věřím, že na ?kově uspějeme,“ zdůrazňuje Jan Zawada.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA