FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jan Zawada: Víme, jak je doma, tepla si vážíme

02.02.2012 | redakce

Ban

?kovci si v Antalyi užívají příjemné klima. JAN ZAWADA přiznal, že hráči i sledují, jak je momentálně doma.

„Víme, že u nás je hrozná kosa,“ lidově glosoval počasí v Česku obránce ?ku, který je ale na pořádnou zimu ze svého rodiště v Jablunkově zvyklý: „I proti si teď užíváme hodně příjemné počasí, které v Turecku vládne. První den sice bylo oblačno, ale v úterý svítilo sluníčko, vážně bylo skvěle. Je dobře, že můžeme trénovat v takových podmínkách.“

Mnozí z fanoušků ?ku se pozastavovali nad tím, proč tým v současné složité situaci letěl na herní kemp až do Antalye, jenže počasí dalo za pravdu všem těm, kteří o soustředění moc stáli. „Kromě počasí hrají roli i terény, a v takových mrazech bychom slušné hřiště asi doma hledali těžko. Tréninku na přírodní trávě se nic nevyrovná,“ říkal Jan Zawada.

Na soustředění do hotelu Kremlin Palace nevyrazil poprvé, a tak věděl, co jej v Turecku čeká a nemine. „Ovšem je to všechno veskrze pozitivní, herní kempy tady jsou fakt na vysoké úrovni. Nemáme si nač stěžovat, naopak klub nám připravil optimální podmínky na to, abychom byli na jaro perfektně nachystaní,“ doplnil skromný bek.

S ?kem vyrazila do Antalye i jedna nová tvář. Začleňování Chorvata Davora Kukece do týmu prý není komplikované. „Jasné je, že na velké vykládání to ještě není,“ přiznal Jan Zawada, ovšem hned i naznačil, kdo se stal Kukecovým opatrovníkem: „Svěrky (Václav Svěrkoš – pozn. aut.) si ho vzal do parády, takže zapadne v pohodě,“ smál se.

Sluníčko jako by tým pozitivně nalaďovalo, zatím se na jarní starosti a boj o záchranu moc nemyslí. „My si to ani nesmíme připouštět. Kdybychom se tomu poddali, bylo by to zlé. Musíme makat a věřím, že to na jaře zvládneme,“ uvedl pravý obránce. Ani v letadle při cestě shodným spojem s podobně ohroženou Olomoucí žádné špičkování neprobíhalo: „Spíš jsme akorát pokecali s kluky, se kterými se známe, hecování se nekonalo.“

Jak se zatím zdá, Jan Zawada bude jedním z pilířů jarních bojů ?ku o udržení v nejvyšší soutěži. Stabilní výkony jej katapultovaly do základní sestavy. „Jasně, že chci hrát co nejvíc. Snad by to mohlo být tak, že teď mám do základu blíže než dřív, ale vím, že nikdo z nás nemá nic jistého. O tom, zda budu pravidelně hrát, rozhodne zdraví a forma,“ dodal.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA