FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jan Zawada: Každá nula zvedá sebevědomí

10.07.2009 | redakce

Čis

té konto udržel Baník v posledním utkání soustředění. „Každá nula zvedá sebevědomí,“ říká obránce JAN ZAWADA.

Měli jste hrát původně s Austrií Vídeň, nakonec to byl duel s Olimpijí Lublaň. Nebyli jste zklamaní?
Samozřejmě by utkání s Austrií určitě mělo daleko lepší kulisu, moc jsme se těšili na naše fanoušky. Bohužel z toho zápasu sešlo, do Slovinska to měli všichni podstatně dál, takže se hrálo před komorní kulisou. Museli jsme se nabudit sami, ale myslím, že se to povedlo.

Jak byste utkání zhodnotil?
Byl to výborný zápas. Hodně jsme toho naběhali, vynikající trávník určitě úrovni zápasu přispěl. I když jsme zkazili docela hodně lehkých přihrávek, tak nakonec jsme si zvítězit zasloužili. Klidně to mohlo být i dva tři góly.

Vypadá to, že šancí si Baník v přípravných zápasech vytváří dost.
To určitě. My jsme ještě nějaké dvě tři vyložené měli, kdežto soupeř se dostal v podstatě jednou k vážnějšímu ohrožení naší branky. Je potěšitelné, že jsme uhráli nulu, začneme si určitě zase o poznání víc věřit.

Sám jste dokonce mohl skórovat. Můžete situaci popsat?
Docela mě překvapilo, jak snadno jsem se dostal do příležitosti. Ze strany přišel výborný centr do vápna, Adam Varadi odtáhl přede mnou obránce a já se dostal k volnému balónu. Vypálil jsem, a trefil břevno. Škoda, měl jsem to asi vyřešit lépe, klidněji.

Poprvé jste v obraně odehráli poločas s kapverdskou posilou Fernandem Nevesem. Vaše dojmy?
Hrozně se mi líbilo, jak dorážel soupeře, doslova tyhle povinnosti stoperů plnil perfektně a získával tím hodně balónů. Má obrovský přehled. Myslím, že jsme si rozuměli i po komunikační stránce. Chtěli jsme mluvit anglicky, ale Fernando už se sám před zápasem naučil česká slůvka, která jsou při bránění třeba. Překvapilo mě to, mile. (usmál se)

A jak budete hodnotit soustředění?
Já myslím, že jsme udělali v Rakousku udělali kus práce. Bylo to náročné, hlavně záleželo, kdo co odehrál. Zejména zpočátku, kdy nás čekal zápas co dva dny, to byla dřina, ovšem trenér tomu upravil program a zvládli jsme to. Hrozně se ale těšíme domů…

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA