FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jan Zawada: Čeká nás tuhý boj o tři body

01.11.2013 | redakce

Jan

Zawada zažívá období spokojenosti. Po vlažném vstupu do sezóny se stal stálicí na pravém kraji obrany. Především v posledních zápasech oplývá formou. Se svou přítelkyní navíc čekají narození dítěte. "Možná i to mě nakoplo," přiznává Zawada.

Honzo, poslední ligové zápasy se vám vydařily. Cítíte na sobě herní pohodu?

Takový je prostě fotbal. Někdy se daří a někdy zase ne. Na začátku sezóny se mi příliš nedařilo, o to více jsem si začal přidávat, abych to zlomil. Po tréninku si zajdu zaběhat, chodím do posilovny. Možná mě nakoplo i to, že s přítelkyní čekáme dítě.

Kdy jste se dozvěděl, že budete otcem?

Přibližně před měsícem. Zrovna dneska jsme od známé obdrželi balíček s oblečky. Za týden se dozvíme pohlaví dítěte. Jde to ráz na ráz (usmívá se).

V neděli hostíme Sigmu. Jaký zápas očekáváte?

Bude to tuhý boj o tři body. Sigma i my je nutně potřebujeme. Proti Sigmě máme dlouhodobě nepříznivou statistiku, ale v neděli máme příležitost tuto sérii ukončit. Olomouci se zatím nedaří, toho bychom měli využít.

Sigma na podzim podává nevyrovnané výkony. Překvapilo vás to?

Přiznám, že se ano. Bral jsem ji jako stálici v horních patrech tabulky. Možná Sigmě uškodilo, že pustila několik důležitých hráčů sestavy. Očividně se to na její hře podepsalo.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA