FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ján Greguš přestupuje z Baníku do Jablonce

17.12.2014 | redakce

Kapitán FC Baník Ostrava, třiadvacetiletý Ján Greguš, přestupuje do FK Baumit Jablonec. Klub ze severu Čech usiloval o Jána Greguše dlouhodobě. “Jablonecký klub v čele s Miroslavem Peltou má takové ambice a takový nákupní apetit, že nabídka, se kterou přišli v tomto týdnu, se nedala odmítnout,” uvedl předseda představenstva FC Baník Ostrava Petr Šafarčík.

“Samotná částka za přestup včetně dalších navazujících bonusů je na současné podmínky  vysoce nadstandardní. Klíčovou roli v rámci rychlého vyjednávání sehrál majitel společnosti ISM Pavel Paska,” řekl Petr Šafarčík. Uvedl, že na postu defenzivního záložníka, tedy Jána Greguše, se v průběhu podzimu rozehrál k výborným výkonům Derrick Mensah. “Zároveň na toto místo počítáme s větším zapojením dalšího z líhně baníkovských talentů Honzou Matějem,” dodal Šafarčík.

Ján Greguš uvedl, že na roky strávené v Baníku nikdy nezapomene. “Rád bych poděkoval za příležitost, kterou jsem v ostravském klubu dostal, měl jsem štěstí na špičkové trenéry a fantastické fanoušky,” řekl Ján Greguš.

“Oba dnes zrealizované transfery nám umožní dotáhnout plánované příchody nových posil, které máme vyhlédnuté,” dodal Petr Šafarčík.

Odchovanec slovenské Nitry přišel do Baníku jako osmnáctiletá naděje v roce 2009. Na postu středního záložníka se musel vyrovnávat s velkou konkurencí, svoji pozici v týmu si budoval postupnými kroky. Důležitým momentem v jeho kariéře bylo hostování v anglickém Boltonu, kde strávil rok 2013. V klubu hrajícím druhou anglickou ligu vyzrál po lidské i fotbalové stránce. Po návratu do Baníku se okamžitě stal jedním z nejdůležitějších hráčů. Od jarní sezóny 2014 uprostřed zálohy opět uplatňoval svůj velký důraz, úspěšnost v osobních soubojích i mimořádný fyzický fond. V náročném závěru jara, kdy baníkovci bojovali o záchranu ligy, navíc dvěma góly přispěl k důležitým výhrám.

V aktuální sezóně 2014/2015 se stal nezapomenutelným jeho gól ve 4. kole na hřišti Sparty, kterým zařídil Baníku vítězství 1:0. Od 7. kola pak převzal kapitánskou pásku a stal se tak nejen nepsaným, ale i oficiálním lídrem týmu.

Bilance v dresu Baníku: 95 ligových zápasů/4 góly.

Jaroslav Baďura, tiskový mluvčí FC Baník Ostrava


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA