FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jan Baránek přestupuje do FC Viktoria Plzeň

17.12.2014 | redakce

Odchovanec Baníku Ostrava, jednadvacetiletý stoper Jan Baránek, mění angažmá. Jeho novým působištěm bude nyní FC Viktoria Plzeň. "Plzeňský klub využil výstupní klauzule v hráčově smlouvě," uvedl předseda představenstva FC Baník Ostrava Petr Šafarčík. Výstupní klauzule stanoví částku, za kterou lze hráče z klubu vykoupit, pokud on osobně s přestupem souhlasí. To se stalo, takže Jan Baránek je od ledna hráčem FC Viktoria Plzeň.

"Přeji Honzovi v novém působišti hodně štěstí a věřím, že se i ve špičkovém klubu Synot ligy uplatní a fotbalově dále poroste. Myslím, že fotbalové základy, zkušenosti a zároveň příležitost, kterou v Baníku dostal, jsou pro něj tím nejlepším, z čeho může v budoucnu čerpat," říká Šafarčík.

"Na Baník nikdy nedám dopustit, v klubu jsem vyrostl a jsem mu vděčný za mnohé. V tuto chvíli jsem se však rozhodl pro angažmá ve Viktorii Plzeň a věřím, že toto řešení bude pro všechny strany správné. Těším se na boj o titul i případné boje v pohárově Evropě," komentuje svůj první přestup v profesionální kariéře Baránek.

Důrazný stoper s perfektní hrou hlavou si za Baník ligu poprvé zahrál v září 2012, když na poslední dvě minuty zasáhl do utkání v Liberci. Stabilní místo v základní sestavě si získal na podzim 2013, kdy se také poprvé objevil v sestavě českého národního týmu do 21 let. Bylo to v utkání na hřišti Anglie, kde „lvíčata“ remizovala 2:2. Od té doby je pravidelně ve všech reprezentačních nominacích a má velkou šanci zahrát si na červnovém ME 2015, které bude hostit Praha, Olomouc a Uherské Hradiště.

Jan Baránek pochází z Dolního Benešova a je pokračovatelem fotbalové tradice v rodině Baránků. První ligu hrál mnoho let jeho otec Jan Baránek, stejně jako strýc Vít Baránek, který je momentálně v Baníku trenérem brankářů.

Bilance Jana Baránka v dresu Baníku: 38 ligových zápasů/3 góly.

Bilance v dresu ČR U21: 5 zápasů/0 gólů.

Jaroslav Baďura, tiskový mluvčí FC Baník Ostrava


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA